Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colombiaan Martínez sprint naar etappezege in Baskenland

Colombiaan Martínez sprint naar etappezege in Baskenland

ZAMUDIO (ANP) - Daniel Martínez heeft de vierde etappe in de Ronde van Baskenland gewonnen. De Colombiaanse wielrenner van Ineos Grenadiers was na 185,6 kilometer in de sprint net iets sneller dan de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe, die daarmee naast zijn tweede zege in deze etappekoers greep. Een fotofinish maakte duidelijk dat Martínez met zijn wiel eerder over de finishlijn kwam dan Alaphilippe. De Italiaan Diego Ulissi eindigde als derde. Alaphilippe werd woensdag ook al tweede, toen achter de Spanjaard Pello Bilbao.

De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma werd vierde en behoudt de leiding in het algemeen klassement. De 32-jarige renner heeft een voorsprong van 5 seconden op de Belg Remco Evenepoel. Dat is te danken aan de openingstijdrit. Martínez staat, na zijn tweede zege van het seizoen, derde op 11 seconden van Roglic.

De vijfde etappe gaat vrijdag over 163,8 kilometer van Zamudio naar Mallabia. De Ronde van Baskenland eindigt zaterdag met een 'koninginnenrit' waarin twee cols van de derde categorie, twee cols van de tweede categorie en drie cols van de eerste categorie beklommen moeten worden.

Meer uit Sport

Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

42 minuten geleden
Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

16 uur geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

1 dag geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

1 dag geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 dag geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 dag geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 dag geleden