Colombiaan Martínez sprint naar etappezege in Baskenland
ZAMUDIO (ANP) - Daniel Martínez heeft de vierde etappe in de Ronde van Baskenland gewonnen. De Colombiaanse wielrenner van Ineos Grenadiers was na 185,6 kilometer in de sprint net iets sneller dan de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe, die daarmee naast zijn tweede zege in deze etappekoers greep. Een fotofinish maakte duidelijk dat Martínez met zijn wiel eerder over de finishlijn kwam dan Alaphilippe. De Italiaan Diego Ulissi eindigde als derde. Alaphilippe werd woensdag ook al tweede, toen achter de Spanjaard Pello Bilbao.
De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma werd vierde en behoudt de leiding in het algemeen klassement. De 32-jarige renner heeft een voorsprong van 5 seconden op de Belg Remco Evenepoel. Dat is te danken aan de openingstijdrit. Martínez staat, na zijn tweede zege van het seizoen, derde op 11 seconden van Roglic.
De vijfde etappe gaat vrijdag over 163,8 kilometer van Zamudio naar Mallabia. De Ronde van Baskenland eindigt zaterdag met een 'koninginnenrit' waarin twee cols van de derde categorie, twee cols van de tweede categorie en drie cols van de eerste categorie beklommen moeten worden.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
18 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
20 uur geleden