Colombiaan Martínez sprint naar etappezege in Baskenland
ZAMUDIO (ANP) - Daniel Martínez heeft de vierde etappe in de Ronde van Baskenland gewonnen. De Colombiaanse wielrenner van Ineos Grenadiers was na 185,6 kilometer in de sprint net iets sneller dan de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe, die daarmee naast zijn tweede zege in deze etappekoers greep. Een fotofinish maakte duidelijk dat Martínez met zijn wiel eerder over de finishlijn kwam dan Alaphilippe. De Italiaan Diego Ulissi eindigde als derde. Alaphilippe werd woensdag ook al tweede, toen achter de Spanjaard Pello Bilbao.
De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma werd vierde en behoudt de leiding in het algemeen klassement. De 32-jarige renner heeft een voorsprong van 5 seconden op de Belg Remco Evenepoel. Dat is te danken aan de openingstijdrit. Martínez staat, na zijn tweede zege van het seizoen, derde op 11 seconden van Roglic.
De vijfde etappe gaat vrijdag over 163,8 kilometer van Zamudio naar Mallabia. De Ronde van Baskenland eindigt zaterdag met een 'koninginnenrit' waarin twee cols van de derde categorie, twee cols van de tweede categorie en drie cols van de eerste categorie beklommen moeten worden.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
38 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
4 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
4 uur geleden