
Colombiaan Higuita wint Ronde van Catalonië
BARCELONA (ANP) - De Colombiaan Sergio Higuita heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De zege in de slotetappe, met zes keer de doorkomst op de olympische berg Montjuïc in Barcelona, ging naar de Italiaan Andrea Bagioli. De renner van Quick-Step Alpha Vinyl was in de sprint net iets sneller dan de Hongaar Attila Valter en de Spanjaard Fernando Barceló. Sam Oomen was op de twaalfde plaats de eerste Nederlander.
Higuita, die uitkomt voor Bora-hansgrohe, had op de voorlaatste dag de leiderstrui veroverd door als tweede te eindigen achter de Ecuadoraan Richard Carapaz. Eerder dit jaar won hij een rit in de Ronde van de Algarve.
Carapaz sloot de Ronde van Catalonië als tweede af. Hij eindigde net voor de Portugees João Almeida, een van de zes verschillende leiders die de zevendaagse rittenkoers de afgelopen week had. Wout Poels, als nummer 6 in het klassement aan de laatste etappe begonnen, haakte vroeg in de rit af wegens maagklachten. Nu werd Oomen de eerste Nederlander in het eindklassement: tiende.
Kruijswijk
Steven Kruijswijk deed samen met de Fransman Quentin Pacher op ruim 35 kilometer voor de finish een poging weg te rijden uit de groep favorieten. Het tweetal bleef vooruit tot op de voorlaatste beklimming van de Montjuïc, toen de strijd achter hen ontbrandde. De Noor Tobias Johannessen was daarna de eerste aanvaller, maar Higuita hield de controle waarna een groep van zo'n twintig renners om de dagzege sprintte.
Bagioli was de snelste, al had de 23-jarige Italiaan niet meteen door dat hij de winnaar was. "Ik was pas kort voor de finish aangesloten en dacht dat er nog iemand vooruit reed", vertelde de renner van Quick-Step.
Higuita (24) begroette zijn eerste eindzege van een rittenkoers in de WorldTour met grote vreugde. "Ik ben heel gelukkig. Met dank aan de ploeg kon ik vandaag mijn voorsprong verdedigen", aldus de Colombiaan, die afgelopen winter EF Education verruilde voor Bora-hansgrohe.
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de Formule 1 met overmacht de sprintrace bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten gewonnen. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull boekte al zijn dertiende zege in de korte wedstrijd over 100 kilometer.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - De nummers 1 en 2 in het wereldkampioenschap van de Formule 1 zijn vlak na de start van de sprintrace bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten uitgevallen. Oscar Piastri en Lando Norris van McLaren waren betrokken bij een crash in de eerste bocht.
1 uur geledenZADAR (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben genoegen moeten nemen met de bronzen medaille op het EK voor landenteams in het Kroatische Zadar. Roemenië was in de halve finale te sterk en won met 3-0.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Deense toptennisser Holger Rune is met een blessure uitgevallen in de halve finales van het ATP-toernooi in Stockholm. De als eerste geplaatste Rune verdraaide bij een stand van 2-2 in de tweede set zijn enkel. Hij moest ondersteund door een lid van de medische staf de baan verlaten.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - McLaren geeft geen details over de straf die Lando Norris heeft gekregen voor zijn touché met teamgenoot Oscar Piastri in de GP van Singapore. "We zijn al heel openhartig geweest door te zeggen dat we actie ondernemen tegen Lando, maar ik zie verder geen reden er meer over te vertellen. Technische debriefings zijn een interne aangelegenheid", zei teammanager Zak Brown op een persconferentie bij de GP van de Verenigde Staten.
4 uur geledenEMMEN (ANP) - Emmen is in 2028 gastheer van het Nederlands kampioenschap veldrijden. Dat hebben de organisatoren, wielerbond KNWU en de gemeente vlak voor de start van de vierde etappe van de Tour of Holland in Emmen zaterdag bekendgemaakt.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Sterspeler Shohei Ohtani heeft zijn honkbalteam Los Angeles Dodgers naar de tweede finale op rij in de World Series van de Major League Baseball (MLB) geleid. De Japanner zorgde voor drie homeruns in de 5-1-zege op Milwaukee Brewers, waardoor de Dodgers de serie met 4-0 wonnen.
8 uur geleden