Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colombiaan Higuita wint Ronde van Catalonië

Colombiaan Higuita wint Ronde van Catalonië

BARCELONA (ANP) - De Colombiaan Sergio Higuita heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De zege in de slotetappe, met zes keer de doorkomst op de olympische berg Montjuïc in Barcelona, ging naar de Italiaan Andrea Bagioli. De renner van Quick-Step Alpha Vinyl was in de sprint net iets sneller dan de Hongaar Attila Valter en de Spanjaard Fernando Barceló. Sam Oomen was op de twaalfde plaats de eerste Nederlander.

Higuita, die uitkomt voor Bora-hansgrohe, had op de voorlaatste dag de leiderstrui veroverd door als tweede te eindigen achter de Ecuadoraan Richard Carapaz. Eerder dit jaar won hij een rit in de Ronde van de Algarve.

Carapaz sloot de Ronde van Catalonië als tweede af. Hij eindigde net voor de Portugees João Almeida, een van de zes verschillende leiders die de zevendaagse rittenkoers de afgelopen week had. Wout Poels, als nummer 6 in het klassement aan de laatste etappe begonnen, haakte vroeg in de rit af wegens maagklachten. Nu werd Oomen de eerste Nederlander in het eindklassement: tiende.

Kruijswijk

Steven Kruijswijk deed samen met de Fransman Quentin Pacher op ruim 35 kilometer voor de finish een poging weg te rijden uit de groep favorieten. Het tweetal bleef vooruit tot op de voorlaatste beklimming van de Montjuïc, toen de strijd achter hen ontbrandde. De Noor Tobias Johannessen was daarna de eerste aanvaller, maar Higuita hield de controle waarna een groep van zo'n twintig renners om de dagzege sprintte.

Bagioli was de snelste, al had de 23-jarige Italiaan niet meteen door dat hij de winnaar was. "Ik was pas kort voor de finish aangesloten en dacht dat er nog iemand vooruit reed", vertelde de renner van Quick-Step.

Higuita (24) begroette zijn eerste eindzege van een rittenkoers in de WorldTour met grote vreugde. "Ik ben heel gelukkig. Met dank aan de ploeg kon ik vandaag mijn voorsprong verdedigen", aldus de Colombiaan, die afgelopen winter EF Education verruilde voor Bora-hansgrohe.

Meer uit Sport

Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

1 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

1 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

1 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

3 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

3 uur geleden
Red Bull en McLaren bevestigen overstap Lambiase in 2028

MILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.

3 uur geleden
Casparij bouwt als 'cultuurleider' aan nieuwe identiteit Oranje

ZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.

4 uur geleden