Colombiaan Higuita wint Ronde van Catalonië
BARCELONA (ANP) - De Colombiaan Sergio Higuita heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De zege in de slotetappe, met zes keer de doorkomst op de olympische berg Montjuïc in Barcelona, ging naar de Italiaan Andrea Bagioli. De renner van Quick-Step Alpha Vinyl was in de sprint net iets sneller dan de Hongaar Attila Valter en de Spanjaard Fernando Barceló. Sam Oomen was op de twaalfde plaats de eerste Nederlander.
Higuita, die uitkomt voor Bora-hansgrohe, had op de voorlaatste dag de leiderstrui veroverd door als tweede te eindigen achter de Ecuadoraan Richard Carapaz. Eerder dit jaar won hij een rit in de Ronde van de Algarve.
Carapaz sloot de Ronde van Catalonië als tweede af. Hij eindigde net voor de Portugees João Almeida, een van de zes verschillende leiders die de zevendaagse rittenkoers de afgelopen week had. Wout Poels, als nummer 6 in het klassement aan de laatste etappe begonnen, haakte vroeg in de rit af wegens maagklachten. Nu werd Oomen de eerste Nederlander in het eindklassement: tiende.
Kruijswijk
Steven Kruijswijk deed samen met de Fransman Quentin Pacher op ruim 35 kilometer voor de finish een poging weg te rijden uit de groep favorieten. Het tweetal bleef vooruit tot op de voorlaatste beklimming van de Montjuïc, toen de strijd achter hen ontbrandde. De Noor Tobias Johannessen was daarna de eerste aanvaller, maar Higuita hield de controle waarna een groep van zo'n twintig renners om de dagzege sprintte.
Bagioli was de snelste, al had de 23-jarige Italiaan niet meteen door dat hij de winnaar was. "Ik was pas kort voor de finish aangesloten en dacht dat er nog iemand vooruit reed", vertelde de renner van Quick-Step.
Higuita (24) begroette zijn eerste eindzege van een rittenkoers in de WorldTour met grote vreugde. "Ik ben heel gelukkig. Met dank aan de ploeg kon ik vandaag mijn voorsprong verdedigen", aldus de Colombiaan, die afgelopen winter EF Education verruilde voor Bora-hansgrohe.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
14 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
17 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
20 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
20 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
21 uur geleden