Colombiaan Higuita wint koninginnenrit Ronde van Romandië
ZINAL (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Sergio Higuita heeft de koninginnenrit van de Ronde van Romandië gewonnen. De 24-jarige renner van Bora-hansgrohe reed bij de aankomst bergop naar de overwinning in de vierde etappe. Zijn teamgenoot Aleksandr Vlasov werd tweede, voor Juan Ayuso uit Spanje.
Op enkele kilometers van de finish ging Einer Rubio in de aanval en leek de Colombiaan van Movistar op weg naar de dagzege. Zijn voorsprong op het uitgedunde peloton, dat aan het einde van de etappe werd aangevoerd door Jumbo-Visma, bleef echter maar ruim 10 seconden. In het Zwitserse skigebied Val d'Anniviers bleek Higuita na 180 kilometer op de slotklim het meeste over te hebben. De renners kwamen onderweg vijf beklimmingen van de eerste categorie en eentje van de tweede categorie tegen.
Jumbo-Visma-renner Rohan Dennis uit Australië behield de leiding in het klassement, met 15 seconden voorsprong op Ayuso en 18 tellen op Vlasov. Zondag volgt nog een klimtijdrit van 16 kilometer.
Merijn Zeeman, ploegleider van Jumbo-Visma, zag al zijn renners "enorm sterk" rijden in de zware rit. "De etappe liep volledig naar wens. Op de laatste beklimming was het aan Robert (Gesink), Steven (Kruijswijk) en Sepp (Kuss) om Rohan in een zetel naar de finish te brengen." Zeeman vond het "ongelooflijk knap" hoe Dennis mee reed met de beste klimmers. "Morgen gaan we er alles aan doen om met Rohan de eindwinst binnen te slepen."
Meer uit Sport
STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
2 dagen geleden