Colombiaan Higuita wint koninginnenrit Ronde van Romandië
ZINAL (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Sergio Higuita heeft de koninginnenrit van de Ronde van Romandië gewonnen. De 24-jarige renner van Bora-hansgrohe reed bij de aankomst bergop naar de overwinning in de vierde etappe. Zijn teamgenoot Aleksandr Vlasov werd tweede, voor Juan Ayuso uit Spanje.
Op enkele kilometers van de finish ging Einer Rubio in de aanval en leek de Colombiaan van Movistar op weg naar de dagzege. Zijn voorsprong op het uitgedunde peloton, dat aan het einde van de etappe werd aangevoerd door Jumbo-Visma, bleef echter maar ruim 10 seconden. In het Zwitserse skigebied Val d'Anniviers bleek Higuita na 180 kilometer op de slotklim het meeste over te hebben. De renners kwamen onderweg vijf beklimmingen van de eerste categorie en eentje van de tweede categorie tegen.
Jumbo-Visma-renner Rohan Dennis uit Australië behield de leiding in het klassement, met 15 seconden voorsprong op Ayuso en 18 tellen op Vlasov. Zondag volgt nog een klimtijdrit van 16 kilometer.
Merijn Zeeman, ploegleider van Jumbo-Visma, zag al zijn renners "enorm sterk" rijden in de zware rit. "De etappe liep volledig naar wens. Op de laatste beklimming was het aan Robert (Gesink), Steven (Kruijswijk) en Sepp (Kuss) om Rohan in een zetel naar de finish te brengen." Zeeman vond het "ongelooflijk knap" hoe Dennis mee reed met de beste klimmers. "Morgen gaan we er alles aan doen om met Rohan de eindwinst binnen te slepen."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
10 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
12 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
12 uur geleden