Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colombiaan Buitrago houdt Leemreize af van ritzege in Giro

Colombiaan Buitrago houdt Leemreize af van ritzege in Giro

LAVARONE (ANP) - De jonge Nederlander Gijs Leemreize is er net niet in geslaagd de zeventiende etappe van de Ronde van Italië te winnen. De renner van Jumbo-Visma reed alleen voorop, maar werd kort voor de top van de laatste klim achterhaald door de Colombiaan Santiago Buitrago. De coureur van Bahrain Victorious, net als Leemreize 22 jaar oud, ging er meteen vandoor en bereikte alleen de finish bij het bergmeer van Lavarone.

Leemreize, die op 35 seconden als tweede finishte, was de beklimming van de laatste col begonnen in het gezelschap van Mathieu van der Poel. Nadat die moest afhaken, leek de renner uit Ruurlo op weg naar zijn eerste succes als profrenner. Buitrago verhinderde dat met zijn eerste zege op WorldTour-niveau. Hij won eerder een rit in de Ronde van Saudi-Arabië.

De klassementsrenners kwamen zo'n 3 minuten na de ritwinnaar binnen. De Ecuadoraan Richard Carapaz (Ineos) behield de leiderstrui. Hij heeft 3 seconden voorsprong op de Australiër Jai Hindley. De Spanjaard Mikel Landa volgt op ruim 1 minuut. Donderdag volgt een laatste vlakke rit. De Giro eindigt zondag na nog twee bergritten met een individuele tijdrit.

Voorsprong

Bij de eerste helling, ongeveer halverwege de zware bergetappe, reed er een kopgroep van zo'n 25 man naar boven, onder wie Van der Poel, Leemreize en Koen Bouwman. De groep met klassementsrenners volgde op 5 minuten. Bouwman, de leider in het bergklassement, pakte er de punten zoals hij dat ook op de tweede col, de Passo del Vetriolo van de eerste categorie, deed. Dat leverde nog eens 40 punten op, waarmee de renner van Jumbo-Visma zich zo langzaamaan zeker mag wanen van de winst van het bergklassement.

Leemreize snelde als eerste naar beneden, gevolgd door Van der Poel. Het tweetal had al snel een voorsprong van meer dan een minuut op de achtervolgers. Samen begonnen ze aan de Monte Rovere, een beklimming over 8 kilometer met een gemiddelde stijging van 9,9 procent. Van der Poel versnelde, was Leemreize even kwijt maar de vijf jaar jongere landgenoot sloot weer aan om vervolgens zelf de aanval te kiezen. Bijna boven achterhaalde Buitrago hem. Net voor de top brak Leemreize en was zijn Colombiaanse leeftijdsgenoot gevlogen. "Ik bedank mijn ploeg en mijn familie. Dit is zo mooi", zei de ritwinnaar, bezig aan zijn derde jaar bij Bahrain.

Meer uit Sport

Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

3 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

4 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

6 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

8 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

8 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

1 dag geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden