Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colombiaan Buitrago houdt Leemreize af van ritzege in Giro

Colombiaan Buitrago houdt Leemreize af van ritzege in Giro

LAVARONE (ANP) - De jonge Nederlander Gijs Leemreize is er net niet in geslaagd de zeventiende etappe van de Ronde van Italië te winnen. De renner van Jumbo-Visma reed alleen voorop, maar werd kort voor de top van de laatste klim achterhaald door de Colombiaan Santiago Buitrago. De coureur van Bahrain Victorious, net als Leemreize 22 jaar oud, ging er meteen vandoor en bereikte alleen de finish bij het bergmeer van Lavarone.

Leemreize, die op 35 seconden als tweede finishte, was de beklimming van de laatste col begonnen in het gezelschap van Mathieu van der Poel. Nadat die moest afhaken, leek de renner uit Ruurlo op weg naar zijn eerste succes als profrenner. Buitrago verhinderde dat met zijn eerste zege op WorldTour-niveau. Hij won eerder een rit in de Ronde van Saudi-Arabië.

De klassementsrenners kwamen zo'n 3 minuten na de ritwinnaar binnen. De Ecuadoraan Richard Carapaz (Ineos) behield de leiderstrui. Hij heeft 3 seconden voorsprong op de Australiër Jai Hindley. De Spanjaard Mikel Landa volgt op ruim 1 minuut. Donderdag volgt een laatste vlakke rit. De Giro eindigt zondag na nog twee bergritten met een individuele tijdrit.

Voorsprong

Bij de eerste helling, ongeveer halverwege de zware bergetappe, reed er een kopgroep van zo'n 25 man naar boven, onder wie Van der Poel, Leemreize en Koen Bouwman. De groep met klassementsrenners volgde op 5 minuten. Bouwman, de leider in het bergklassement, pakte er de punten zoals hij dat ook op de tweede col, de Passo del Vetriolo van de eerste categorie, deed. Dat leverde nog eens 40 punten op, waarmee de renner van Jumbo-Visma zich zo langzaamaan zeker mag wanen van de winst van het bergklassement.

Leemreize snelde als eerste naar beneden, gevolgd door Van der Poel. Het tweetal had al snel een voorsprong van meer dan een minuut op de achtervolgers. Samen begonnen ze aan de Monte Rovere, een beklimming over 8 kilometer met een gemiddelde stijging van 9,9 procent. Van der Poel versnelde, was Leemreize even kwijt maar de vijf jaar jongere landgenoot sloot weer aan om vervolgens zelf de aanval te kiezen. Bijna boven achterhaalde Buitrago hem. Net voor de top brak Leemreize en was zijn Colombiaanse leeftijdsgenoot gevlogen. "Ik bedank mijn ploeg en mijn familie. Dit is zo mooi", zei de ritwinnaar, bezig aan zijn derde jaar bij Bahrain.

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

44 minuten geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

1 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

2 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

4 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

5 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

6 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

20 uur geleden