
Colombia weert vliegtuigen uit VS die migranten terugsturen
BOGOTA (ANP/RTR) - Colombia staat niet toe dat vliegtuigen uit de Verenigde Staten met migranten op deportatievluchten in het land landen. Dat zei president Gustavo Petro zondag op X. "De VS kunnen Colombiaanse migranten niet als criminelen behandelen", schreef Petro onder meer. De president vindt dat Washington een protocol moet ontwikkelen dat "migranten met waardigheid behandelt".
Petro staat in Latijns-Amerika niet alleen in zijn verzet tegen de geplande massadeportaties door de Amerikaanse president Donald Trump. Zo weigerde Mexico vrijdag een dergelijke vlucht op zijn grondgebied te laten landen.
Zaterdag eiste het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken uitleg van de Amerikaanse regering over de "vernederende behandeling" van Brazilianen op een recente deportatievlucht. Dat betrof echter een al langer geplande vlucht, die losstond van het beleid van de Trump-regering.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse beveiligingsdienst TSA, die op vliegvelden de veiligheidschecks uitvoert, verplicht reizigers niet langer hun schoenen uit te doen tijdens veiligheidscontroles op Amerikaanse luchthavens. Dat heeft minister Kristi Noem van Binnenlandse Veiligheid aangekondigd. Daarmee komt een einde aan een impopulair beleid.
38 minuten geledenMARSEILLE (ANP/DPA) - Een bosbrand bij de Zuid-Franse havenstad Marseille is onder controle, maar nog niet volledig geblust, melden de autoriteiten. Volgens minister Bruno Retailleau van Binnenlandse Zaken was de inzet van meer dan 800 brandweerlieden nodig om een grote ramp te voorkomen. Blusvliegtuigen dropten zo'n 400 ton water vanuit de lucht om de vlammen te doven.
41 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Meer dan 160 mensen worden nog vermist na de recente overstromingen in de Amerikaanse staat Texas, meldt gouverneur Greg Abbott. De tragedie heeft tot nu toe 109 levens geëist.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat maandag werd aangevallen op de Rode Zee is gezonken, meldt het Britse maritieme beveiligingsbedrijf Ambrey. Het gaat om het Griekse schip Magic Seas, dat vaart onder de Liberiaanse vlag. Bij beschietingen op een ander schip zijn vier doden gevallen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op dinsdag opnieuw een ontmoeting heeft met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Volgens Trump gaan ze het "bijna alleen maar" over Gaza hebben. "We moeten dat oplossen."
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een toespraak in het Britse parlement opgeroepen om het internationaal recht en de wereldorde te beschermen. Hij deed dat door "order, order" te roepen, de bekende woorden waarmee de voorzitters van het Britse Lagerhuis de orde in het parlement bewaren.
9 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP) - De Israëlische luchtmacht zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op Tripoli, een stad in het noorden van Libanon. Daar zou een "belangrijk" lid van de Palestijnse beweging Hamas hebben gezeten, maar Israël zegt niet om wie het gaat.
10 uur geleden