Colombia verlengt coronalockdown
BOGOTA (ANP) - Colombia verlengt de lockdownmaatregelen die zijn ingesteld om de verspreiding van het coronavirus in het land in te dammen tot 15 juli. Dat maakte president Ivan Duque dinsdag (lokale tijd) bekend.
Duque stelde eind maart voor het eerst een nationale quarantaine in om het virus te lijf te gaan. Op 1 juli zou die worden opgeheven. Eerder werden er al versoepelingen doorgevoerd. Zo mogen burgemeesters zelf bepalen of zaken als kapsalons, musea en bibliotheken weer open kunnen.
De president maakte behalve de verlenging van de lockdown ook bekend dat er proeven komen met het heropenen van bepaalde sectoren in gebieden waar weinig besmettingen zijn. "We zullen beginnen met het testen van de heropening van restaurants en het bijwonen van religieuze erediensten", zei Duque.
In Colombia zijn meer dan 73.500 besmettingen vastgesteld en stierven 2404 mensen aan het longvirus. De economie van het Zuid-Amerikaanse land is zwaar getroffen door de maatregelen die de overheid heeft genomen om de uitbraak te beteugelen. De regering verwacht dit jaar een krimp van 5,5 procent.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag opgeschrikt door verschillende explosies. Eerder op zaterdag hadden de autoriteiten van de hoofdstad al gewaarschuwd voor een naderende Russische aanval met ballistische raketten.
44 minuten geledenBOGOTÁ (ANP) - De nieuwe Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om de huidige importheffingen voor het Zuid-Amerikaanse land tijdelijk op te schorten, nadat het land zwaar werd getroffen door een aardbeving.
3 uur geledenINDIANAPOLIS (ANP) - Krachtige stormen en overstromingen hebben in de Amerikaanse staat Indiana aan ten minste zes mensen het leven gekost, onder wie een 4-jarig jongetje. Dat hebben autoriteiten van de staat bekendgemaakt.
3 uur geledenSOURBRODT (ANP/BELGA) - In het Belgische natuurgebied de Hoge Venen is meer dan 2000 hectare aan natuur in vlammen opgegaan, zegt een woordvoerder van de regionale autoriteiten. Volgens de burgemeester van Baelen is een Nederlandse blushelikopter zaterdagmiddag aangekomen om te helpen met blussen en werd een tweede Nederlandse helikopter later op de dag nog verwacht.
8 uur geledenKARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is opgelopen naar 68, zegt de politie. Onder de doden zouden vooral vishandelaren en inwoners van de dorpen rond het meer op de grens van Zimbabwe en Zambia zijn.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt in principe een akkoord te hebben met Oman over een veilige scheepsdoorvaart van de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwszender Al Jazeera na een uitgegeven verklaring van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Bij de Israëlische luchtaanval in Ansar in Zuid-Libanon, waarbij zeven personen omkwamen, is ook een Hezbollah-commandant gedood. Dat zegt de Israëlische krijgsmacht IDF in een bericht op Telegram.
9 uur geleden