Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colombia verlengt coronalockdown

Colombia verlengt coronalockdown

BOGOTA (ANP) - Colombia verlengt de lockdownmaatregelen die zijn ingesteld om de verspreiding van het coronavirus in het land in te dammen tot 15 juli. Dat maakte president Ivan Duque dinsdag (lokale tijd) bekend.

Duque stelde eind maart voor het eerst een nationale quarantaine in om het virus te lijf te gaan. Op 1 juli zou die worden opgeheven. Eerder werden er al versoepelingen doorgevoerd. Zo mogen burgemeesters zelf bepalen of zaken als kapsalons, musea en bibliotheken weer open kunnen.

De president maakte behalve de verlenging van de lockdown ook bekend dat er proeven komen met het heropenen van bepaalde sectoren in gebieden waar weinig besmettingen zijn. "We zullen beginnen met het testen van de heropening van restaurants en het bijwonen van religieuze erediensten", zei Duque.

In Colombia zijn meer dan 73.500 besmettingen vastgesteld en stierven 2404 mensen aan het longvirus. De economie van het Zuid-Amerikaanse land is zwaar getroffen door de maatregelen die de overheid heeft genomen om de uitbraak te beteugelen. De regering verwacht dit jaar een krimp van 5,5 procent.

Meer uit Buitenland

Aardbeving met kracht van 6.7 treft noorden van Japan

HACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.

2 uur geleden
Reuters: VS bereiden inbeslagname meer olietankers Venezuela voor

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.

2 uur geleden
Thaise premier ontbindt parlement en baant weg voor verkiezingen

BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.

2 uur geleden
Ten onrechte uit VS gezette Salvadoraan Abrego vrijgelaten

BALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

9 uur geleden
Verdachte van moord op Trump-activist Kirk zelf in rechtbank

WASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.

11 uur geleden
Venezuela keurt wet goed voor terugtrekking uit strafhof

CARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.

12 uur geleden
Zegsvrouw: Trump extreem gefrustreerd over Oekraïners en Russen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.

12 uur geleden