Colombia tegenstander Wiegmans Engeland in kwartfinales WK
MELBOURNE (ANP) - Het verrassende Colombia is de volgende tegenstander van het Engeland van bondscoach Sarina Wiegman op het WK. De nummer 25 van de wereld won in de achtste finales met 1-0 van het nog lager geklasseerde Jamaica. Het tot dusver ongeslagen Jamaica had nog geen doelpunt tegen gekregen en schakelde in de groepsfase Brazilië uit.
Tegen toplanden Frankrijk en Brazilië speelde Jamaica 0-0, de 1-0 tegen Panama betekende de eerste WK-zege ooit voor de voetbalsters. Colombia was in de groepsfase verantwoordelijk voor de uitschakeling van Duitsland, de nummer 2 van de wereld, en ging door als groepswinnaar.
Colombia werd in de eerste helft het vaakst gevaarlijk. Toch haalde Jamaica met 0-0 de rust. In de 51e minuut moest keepster Rebecca Spencer zich voor de eerste keer dit toernooi gewonnen geven, toen Catalina Usme in alle vrijheid kon afronden. De Jamaicaanse verdediging schatte een lange bal van Ana Guzmán niet goed in.
Halve finale
Colombia was dichter bij de beslissing dan dat Jamaica, de nummer 43 van de wereldranglijst, nog kansen kreeg om een verlenging af te dwingen. De Colombiaanse middenveldster Leicy Santos raakte in de slotfase nog de paal.
Wiegman neemt het met Europees kampioen Engeland zaterdag om 12.30 uur Nederlandse tijd op tegen Colombia voor een plek in de halve finale.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.
7 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.
11 minuten geledenZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Lewis Holtby. Dat meldt de club uit Breda op de eigen website. De rode kaart van ploeggenoot Fredrik Oldrup Jensen is geseponeerd.
20 uur geleden