Colombia onderschepte in 2022 recordhoeveelheid cocaïne
BOGOTA (ANP/RTR) - De Colombiaanse autoriteiten hebben afgelopen jaar 671 ton cocaïne onderschept, de grootste hoeveelheid ooit in het land. Dat heeft het ministerie van Defensie van het Zuid-Amerikaanse land zaterdag laten weten.
In 2021 werd een kleine 2 ton minder cocaïne in beslag genomen, de jaren ervoor ging het om 505 ton (2020) en 428 ton (2019). In een statement van het ministerie noemt defensieminister Ivan Velasquez het noodzakelijk dat de cocaïnehandel wordt aangepakt, omdat het geld dat daarmee gemoeid is leidt tot rampspoed in het land.
Colombia werkt in de strijd tegen de drugshandel ook samen met andere landen in de regio. Begin december werd bekend dat Colombia, de Verenigde Staten en Nederland tijdens acht verschillende operaties in de Caribische Zee 9,7 ton cocaïne hadden onderschept. De drugs hadden als bestemming de VS en Europa en hadden een straatwaarde van 327 miljoen dollar (310 miljoen euro).
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken zijn bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
4 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
6 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
8 uur geleden