Colombia en Venezuela op slot vanwege coronavirus
CARACAS (ANP) - Venezuela plaatst het hele land in quarantaine nadat het aantal besmettingen maandag met 16 steeg naar in totaal 33. Colombia sluit zijn grenzen vanaf dinsdag tot 30 mei in een poging verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. Daar zijn 54 mensen geïnfecteerd met het longvirus.
De Venezolaanse president Nicolás Maduro zei tijdens een televisietoespraak dat de vergaande maatregel noodzakelijk is en dat hij verwacht dat de coronacrisis pas net is begonnen. Maar veel inwoners verlieten toch hun huizen omdat ze het zich niet kunnen permitteren om niet te werken. Venezuela verkeert al geruime tijd in een diepe economische crisis.
Maduro vertelde dat Cuba schepen vol medicijnen stuurt en dat vanuit China beschermende kleding en duizenden testkits worden verscheept richting het land.
De economie van Venezuela is erg afhankelijk van olie-export. Door de uitbraak van het coronavirus en een prijzenoorlog tussen Saudi-Arabië en Rusland zijn de olieprijzen sterk gedaald. Volgens Maduro ligt de prijs voor een vat Venezolaanse olie inmiddels onder de productiekosten.
Ook in andere Latijns-Amerikaanse landen worden steeds meer maatregelen genomen nu het virus om zich heen grijpt. Chili en Peru hebben maandag hun grenzen gesloten. In Chili is het aantal besmettingen binnen een dag verdubbeld en staat het totaal op 155. In Peru is de noodtoestand uitgeroepen.
Ook in Brazilië, Argentinië, Uruguay en Paraguay zijn grenzen gedeeltelijk op slot. In Paraguay geldt zelfs een avondklok. Ook daar neemt het aantal besmettingen snel toe. De minister van Gezondheid van Mexico heeft maandag bevestigd dat het aantal geïnfecteerden in zijn land is gestegen van 53 naar 82.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.
51 minuten geledenMINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan de Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Trump als voorzitter aangekondigd tijdens de eerste vergadering van de raad. Het geld moet in eerste instantie worden gebruikt voor de wederopbouw van de Gazastrook. Andere deelnemende landen zouden bij elkaar zeker 7 miljard hebben gedoneerd.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki spreekt zijn veto uit over een wet die de Raad voor de Rechtspraak (KRS) moet hervormen. Dat hoge juridische orgaan benoemt onder meer rechters in het land en wordt stevig bekritiseerd, onder andere omdat onder de voormalige uiterst rechtse PiS-regering werd doorgevoerd dat raadsleden door het parlement werden benoemd. Critici vinden daardoor dat de rechtspraak gepolitiseerd is geraakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump benadrukt dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" moet sluiten. "Anders gaan er slechte dingen gebeuren", zei hij in een speech tijdens de eerste bijeenkomst van zijn Vredesraad. "Misschien sluiten we een deal, dat zul je waarschijnlijk de komende tien dagen wel zien."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles is uren na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew Mountbatten-Windsor in het openbaar verschenen, maar hij wilde desgevraagd niets zeggen over Andrew. Ook zijn vrouw Camilla kreeg te maken met vragen, maar ging daar niet op in. De koning was in Londen om de eerste dag van de London Fashion Week bij te wonen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Er kan niet worden begonnen aan de wederopbouw van Gaza voordat Hamas ontwapend is. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak.
3 uur geleden