Colombia en Venezuela op slot vanwege coronavirus
CARACAS (ANP) - Venezuela plaatst het hele land in quarantaine nadat het aantal besmettingen maandag met 16 steeg naar in totaal 33. Colombia sluit zijn grenzen vanaf dinsdag tot 30 mei in een poging verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. Daar zijn 54 mensen geïnfecteerd met het longvirus.
De Venezolaanse president Nicolás Maduro zei tijdens een televisietoespraak dat de vergaande maatregel noodzakelijk is en dat hij verwacht dat de coronacrisis pas net is begonnen. Maar veel inwoners verlieten toch hun huizen omdat ze het zich niet kunnen permitteren om niet te werken. Venezuela verkeert al geruime tijd in een diepe economische crisis.
Maduro vertelde dat Cuba schepen vol medicijnen stuurt en dat vanuit China beschermende kleding en duizenden testkits worden verscheept richting het land.
De economie van Venezuela is erg afhankelijk van olie-export. Door de uitbraak van het coronavirus en een prijzenoorlog tussen Saudi-Arabië en Rusland zijn de olieprijzen sterk gedaald. Volgens Maduro ligt de prijs voor een vat Venezolaanse olie inmiddels onder de productiekosten.
Ook in andere Latijns-Amerikaanse landen worden steeds meer maatregelen genomen nu het virus om zich heen grijpt. Chili en Peru hebben maandag hun grenzen gesloten. In Chili is het aantal besmettingen binnen een dag verdubbeld en staat het totaal op 155. In Peru is de noodtoestand uitgeroepen.
Ook in Brazilië, Argentinië, Uruguay en Paraguay zijn grenzen gedeeltelijk op slot. In Paraguay geldt zelfs een avondklok. Ook daar neemt het aantal besmettingen snel toe. De minister van Gezondheid van Mexico heeft maandag bevestigd dat het aantal geïnfecteerden in zijn land is gestegen van 53 naar 82.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.
23 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.
50 minuten geledenANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.
6 uur geleden