Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colombia en Venezuela op slot vanwege coronavirus

Colombia en Venezuela op slot vanwege coronavirus

CARACAS (ANP) - Venezuela plaatst het hele land in quarantaine nadat het aantal besmettingen maandag met 16 steeg naar in totaal 33. Colombia sluit zijn grenzen vanaf dinsdag tot 30 mei in een poging verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. Daar zijn 54 mensen geïnfecteerd met het longvirus.

De Venezolaanse president Nicolás Maduro zei tijdens een televisietoespraak dat de vergaande maatregel noodzakelijk is en dat hij verwacht dat de coronacrisis pas net is begonnen. Maar veel inwoners verlieten toch hun huizen omdat ze het zich niet kunnen permitteren om niet te werken. Venezuela verkeert al geruime tijd in een diepe economische crisis.

Maduro vertelde dat Cuba schepen vol medicijnen stuurt en dat vanuit China beschermende kleding en duizenden testkits worden verscheept richting het land.

De economie van Venezuela is erg afhankelijk van olie-export. Door de uitbraak van het coronavirus en een prijzenoorlog tussen Saudi-Arabië en Rusland zijn de olieprijzen sterk gedaald. Volgens Maduro ligt de prijs voor een vat Venezolaanse olie inmiddels onder de productiekosten.

Ook in andere Latijns-Amerikaanse landen worden steeds meer maatregelen genomen nu het virus om zich heen grijpt. Chili en Peru hebben maandag hun grenzen gesloten. In Chili is het aantal besmettingen binnen een dag verdubbeld en staat het totaal op 155. In Peru is de noodtoestand uitgeroepen.

Ook in Brazilië, Argentinië, Uruguay en Paraguay zijn grenzen gedeeltelijk op slot. In Paraguay geldt zelfs een avondklok. Ook daar neemt het aantal besmettingen snel toe. De minister van Gezondheid van Mexico heeft maandag bevestigd dat het aantal geïnfecteerden in zijn land is gestegen van 53 naar 82.

Meer uit Buitenland

Protest in Milaan tegen aanwezigheid ICE bij Olympische Spelen

MILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.

20 minuten geleden
Rusland eist dat ook VK en Frankrijk meedoen aan kernwapenoverleg

GENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.

1 uur geleden
Rusland claimt dat Oekraïne achter aanslag op generaal zat

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".

1 uur geleden
Frankrijk wil Groenlanders steunen door consulaat te openen

NUUK (ANP/AFP) - Door vrijdag een consulaat in Nuuk te openen, wil Frankrijk beter naar Groenlanders kunnen luisteren en hen steunen in de crisis die is ontstaan ​​door pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het gebied over te nemen. Dat zei Jean-Noël Poirier, die het consulaat gaat leiden, voor zijn vertrek naar Nuuk tegen persbureau AFP.

1 uur geleden
Rechtbank Polen beveelt arrestatie oud-minister wegens corruptie

WARSCHAU (ANP/ANP) - Een Poolse rechtbank heeft de arrestatie bevolen van oud-justitieminister Zbigniew Ziobro. Hij wordt verdacht van corruptie en riskeert tot 25 jaar gevangenisstraf. De politicus vertrok vorig jaar naar Hongarije, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel heeft gekregen.

1 uur geleden
Doden en tientallen gewonden bij explosie bij moskee in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Bij een explosie bij een moskee in Islamabad zijn meer dan dertig mensen omgekomen. Dat melden lokale autoriteiten. Ook raakten meer dan 130 mensen gewond. Zeker tien van hen verkeren in kritieke toestand, bericht de Pakistaanse tv-zender 92 News. Volgens een politiefunctionaris zijn meerdere mensen naar ziekenhuizen in de regio overgebracht.

2 uur geleden
Kremlin: Rusland en VS willen snel kernwapenbeheersing bespreken

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De noodzaak om snel te gaan praten over nieuwe afspraken over kernwapenbeheersing staat voor zowel Rusland als de Verenigde Staten vast, zegt het Kremlin. De twee grootste kernmachten van de wereld vinden volgens de Russische regering allebei dat ze zich verantwoordelijk moeten gedragen nu het New START-verdrag, dat hun arsenalen inperkte, is verlopen.

2 uur geleden