Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colombia en ELN staken aanvallen in aanloop naar wapenstilstand

Colombia en ELN staken aanvallen in aanloop naar wapenstilstand

BOGOTA (ANP) - De Colombiaanse regering en de rebellen van het Nationale Bevrijdingsleger (ELN) hebben beide aangekondigd dat ze elkaar vanaf donderdag niet meer zullen aanvallen. Daarmee nemen de strijdende partijen een voorschot op een eerder overeengekomen staakt-het-vuren, dat op 3 augustus ingaat.

De wapenstilstand was begin juni tot stand gekomen na onderhandelingen in de Cubaanse hoofdstad Havana die een maand hadden geduurd. De Colombiaanse justitie trok tijdens de onderhandelingen een arrestatiebevel voor ELN-leider Antonio Garcia in.

De extreemlinkse ELN telt bijna 6000 leden en werd in de jaren zestig opgericht door radicale katholieke priesters. De activiteiten worden betaald met ontvoeringen, afpersing en drugshandel. De organisatie was in 2017 ook verantwoordelijk voor de ontvoering van de Nederlandse programmamaker Derk Bolt, die na zes dagen werd vrijgelaten.

Verschillende Colombiaanse regeringen hebben sinds 2018 met de guerrillaorganisatie onderhandeld over vrede, maar zonder resultaat. De huidige president Gustavo Petro, de eerste linkse president van het land, had bij zijn aantreden vorig jaar "totale vrede" beloofd. In 2016 sloot de Colombiaanse regering al vrede met de veel grotere rebellengroep FARC.

Meer uit Buitenland

Maagdenburg herdenkt slachtoffers aanslag kerstmarkt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.

5 minuten geleden
Zelensky wil dat VS vredesgesprekken met Rusland blijven leiden

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.

49 minuten geleden
Krant: doden en veel gewonden na massale vergiftiging in Moskou

MOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.

2 uur geleden
Duitse als eerste persoon in rolstoel naar de ruimte

VAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.

2 uur geleden
VS stellen driehoeksoverleg voor met Oekraïne en Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.

4 uur geleden
Zelensky: geen verkiezingen mogelijk in door Rusland bezet gebied

KYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.

5 uur geleden
Epstein-dossier: FBI negeerde in 1996 klacht over kinderporno

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.

6 uur geleden