College Tour houdt verkiezingsdebat, studenten stellen vragen
HILVERSUM (ANP) - KRO-NCRV's College Tour brengt in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen voor het eerst een verkiezingsdebat op tv, zo maakte de omroep woensdag bekend. Op zondag 22 oktober gaan Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA), Pieter Omtzigt (NSC), Caroline van der Plas (BBB) en Dilan Yesilgöz (VVD) live in debat onder leiding van presentator Twan Huys.
De lijsttrekkers debatteren voor een zaal vol studenten over de onderwerpen die de studenten aan het hart gaan. Studenten kunnen zich vanaf nu aanmelden via de website van KRO-NCRV en een vraag insturen voor een van de vier lijsttrekkers.
De lijsttrekkers die meedoen aan het eerste verkiezingsdebat van College Tour zijn allemaal eerder te gast geweest in het programma. Frans Timmermans in 2014, Pieter Omtzigt in 2022 en dit jaar Caroline van der Plas en Dilan Yeşilgöz. Het debat wordt opgenomen op de Vrije Universiteit in Amsterdam.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
1 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
6 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
7 uur geleden