Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

College: niet optreden tegen kraambox varkens niet goed uitgelegd

College: niet optreden tegen kraambox varkens niet goed uitgelegd

DEN HAAG (ANP) - Waarom er niet wordt opgetreden tegen zogenoemde kraamkooien bij een varkenshouderij is niet goed uitgelegd door de minister van Landbouw, oordeelt het College van Beroep (CBb) voor het bedrijfsleven dinsdag. De belangenorganisatie Varkens in Nood had eerder verzocht om handhaving.

In een kraamkooi, of kraambox, kan een zogende zeug met biggen zich niet vrij bewegen of omdraaien. Maar minister Femke Wiersma van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur wees het verzoek van Varkens in Nood af, omdat het gebruik van de boxen niet in strijd zou zijn met de wet. Volgens het ministerie dienen ze "een redelijk doel", namelijk dat voorkomen wordt dat biggetjes per ongeluk worden doodgedrukt door de moeder.

Het CBb echter vindt dat de minister "niet zorgvuldig en goed gemotiveerd" de wens van Varkens in Nood heeft afgewezen. Zo vraagt het college zich onder meer af "waarom de inperking van de leefruimte van een zeug op zichzelf al niet in strijd is met de wet". De minister moet opnieuw onderzoek doen bij de varkenshouderij en binnen nu en acht weken een nieuw besluit nemen, zo luidt het oordeel.

Meer uit Binnenland

TU Delft deelt namen demonstranten met politie, AP vraagt uitleg

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.

1 uur geleden
Friese politiek enthousiast over olympisch schaatsen in Thialf

LEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.

1 uur geleden
Rechtbank laat verdachte van leveren moordwapen Bigidagoe vrij

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.

2 uur geleden
NS vervoert 200.000 mensen in carnavalsweekend, hekelt rotzooi

UTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.

2 uur geleden
Aantal griepgevallen toegenomen, epidemie houdt aan

BILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.

3 uur geleden
Arnhemmer (31) krijgt 18 jaar celstraf voor moord op ex-vrouw

ARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.

4 uur geleden
Moskeekoepel verduidelijkt: ramadan begint donderdag

DEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.

5 uur geleden