Collega's verkiezen Slot tot beste trainer in Eredivisie
GARDEREN (ANP) - Arne Slot is verkozen tot beste trainer in de Eredivisie van vorig seizoen. De coach van Feyenoord kreeg van zijn collega's de voorkeur boven Erik ten Hag (Ajax), Ron Jans (FC Twente), Joseph Oosting (RKC Waalwijk) en Kees van Wonderen (Go Ahead Eagles). Ten Hag won de prijs vorig jaar voor de derde keer, na 2016 en 2019.
Slot leidde Feyenoord in zijn eerste seizoen naar de derde plek in de Eredivisie én naar de finale van de Conference League. Daarin verloren de Rotterdammers van AS Roma.
"Heel mooi om deze prijs als trainer van Feyenoord in ontvangst te mogen nemen", reageerde Slot. "Om succesvol te kunnen zijn heb je in de eerste plaats goede, talentvolle spelers nodig die bereid zijn om dag in dag uit ongelooflijk hard te willen werken. Daar heb ik de jongens het afgelopen seizoen meerdere keren een compliment voor mogen maken. Daarnaast heb ik ook het voorrecht dat ik een kwalitatief sterke staf om me heen heb waarmee ik enorm prettig samenwerk. Deze waardering komt hun net zo goed toe. Als ik kijk naar het lijstje genomineerden en de trainers die mij voor zijn gegaan met het winnen van deze award, dan maakt dat deze onderscheiding extra bijzonder. Niet in de laatste plaats om de naam van een groot oud-trainer als Rinus Michels die het draagt."
Genomineerden
In de Keuken Kampioen Divisie ging de prijs voor beste trainer naar Dick Lukkien, die erin slaagde met FC Emmen in één jaar terug te keren naar de Eredivisie. Wim Jonk (FC Volendam), Marinus Dijkhuizen (Excelsior) en Rob Penders (FC Eindhoven) waren de andere genomineerden.
Alle hoofdtrainers uit het betaalde voetbal mochten hun stem uitbrengen.
Oeuvreprijs
Bert van Marwijk kreeg de oeuvreprijs toegewezen. De 70-jarige trainer won in 2002 met Feyenoord de UEFA Cup en bereikte acht jaar later met het Nederlands elftal de finale van het WK, waarin Spanje na verlenging met 1-0 te sterk bleek.
De oeuvreprijs wordt niet elk jaar uitgereikt. Eerder viel de prijs ten deel aan onder anderen Louis van Gaal, Johan Cruijff, Foppe de Haan, Kees Rijvers, Leo Beenhakker en Dick Advocaat.
De uitreiking van de prijzen was zondag in een hotel in Garderen.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
3 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
7 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
12 uur geleden