Collega's roemen 'teamplayer' Dumoulin
LOUDENVIELLE (ANP) - Tom Dumoulin was zaterdag na de achtste etappe van de Tour de France spoorslags verdwenen. De Limburger had zich in de eerste Pyreneeënrit opgeofferd voor Primoz Roglic, de Sloveen die nu de absolute kopman is bij Jumbo-Visma. Wellicht omdat hij zich zelf niet goed voelde, sleurde Dumoulin op kop van een groep klassementsmannen om onder de top van de laatste col af te haken. In finishplaats Loudenvielle gaf hij meer dan 2 minuten toe op zijn concurrenten
"We wilden vandaag de boel opschudden", vertelde George Bennett, de Nieuw-Zeelander die als helper voor in de bergen is meegenomen naar Frankrijk. "Ik ben nog niet hersteld van een val in Nice vorige week. Maar het is geweldig hoe de anderen het hebben gedaan." Robert Gesink en Wout van Aert sleurden lang op kop, een rol die Dumoulin daarna verrassend genoeg op zich nam. Bennett: "Tom gaf aan dat hij niet super was en heeft vervolgens laten zien wat voor geweldige 'teamplayer' hij is."
"We hebben de grote favorieten misschien niet uitgeschakeld, we hebben ze in ieder geval wel pijn gedaan", meende Bennett. "En we laten zien dat we hier met één doel zijn. Tom heeft natuurlijk niet heel veel wedstrijden in de benen. Hij geeft nu zijn eigen kansen op om de ploeg te helpen."
Tempo
"Super dat Tom zo zijn werk voor de ploeg doet", beaamde Gesink. Ook Roglic was ook onder de indruk van het optreden van Dumoulin, die met zijn versnelling de boel in de woorden van de Sloveen liet 'exploderen'. "We doen met het team alles om zo hoog mogelijk te eindigen. Het was een geweldig tempo."
Ploegleider Grischa Niermann erkende dat het koersverloop "misschien niet 100 procent" volgens het ideale scenario was. "Maar we komen wel iets dichter bij het doel. Primoz zit er dicht bij." Roglic is de nummer 2 in het klassement, op 3 seconden van de Brit Adam Yates die niet als kanshebber voor de eindzege wordt beschouwd.
De enige van de concurrenten die tijd won op Roglic was zijn landgenoot Tadej Pogacar, die het verlies van 1.21 in de waaieretappe van vrijdag enigszins goedmaakte. Niermann: "Dat is jammer, maar de Tour duurt drie weken. De meest constante renner zal winnen."
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
13 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
15 uur geleden