Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Collega's roemen 'teamplayer' Dumoulin

Collega's roemen 'teamplayer' Dumoulin

LOUDENVIELLE (ANP) - Tom Dumoulin was zaterdag na de achtste etappe van de Tour de France spoorslags verdwenen. De Limburger had zich in de eerste Pyreneeënrit opgeofferd voor Primoz Roglic, de Sloveen die nu de absolute kopman is bij Jumbo-Visma. Wellicht omdat hij zich zelf niet goed voelde, sleurde Dumoulin op kop van een groep klassementsmannen om onder de top van de laatste col af te haken. In finishplaats Loudenvielle gaf hij meer dan 2 minuten toe op zijn concurrenten

"We wilden vandaag de boel opschudden", vertelde George Bennett, de Nieuw-Zeelander die als helper voor in de bergen is meegenomen naar Frankrijk. "Ik ben nog niet hersteld van een val in Nice vorige week. Maar het is geweldig hoe de anderen het hebben gedaan." Robert Gesink en Wout van Aert sleurden lang op kop, een rol die Dumoulin daarna verrassend genoeg op zich nam. Bennett: "Tom gaf aan dat hij niet super was en heeft vervolgens laten zien wat voor geweldige 'teamplayer' hij is."

"We hebben de grote favorieten misschien niet uitgeschakeld, we hebben ze in ieder geval wel pijn gedaan", meende Bennett. "En we laten zien dat we hier met één doel zijn. Tom heeft natuurlijk niet heel veel wedstrijden in de benen. Hij geeft nu zijn eigen kansen op om de ploeg te helpen."

Tempo

"Super dat Tom zo zijn werk voor de ploeg doet", beaamde Gesink. Ook Roglic was ook onder de indruk van het optreden van Dumoulin, die met zijn versnelling de boel in de woorden van de Sloveen liet 'exploderen'. "We doen met het team alles om zo hoog mogelijk te eindigen. Het was een geweldig tempo."

Ploegleider Grischa Niermann erkende dat het koersverloop "misschien niet 100 procent" volgens het ideale scenario was. "Maar we komen wel iets dichter bij het doel. Primoz zit er dicht bij." Roglic is de nummer 2 in het klassement, op 3 seconden van de Brit Adam Yates die niet als kanshebber voor de eindzege wordt beschouwd.

De enige van de concurrenten die tijd won op Roglic was zijn landgenoot Tadej Pogacar, die het verlies van 1.21 in de waaieretappe van vrijdag enigszins goedmaakte. Niermann: "Dat is jammer, maar de Tour duurt drie weken. De meest constante renner zal winnen."

Meer uit Sport

Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

9 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

9 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

11 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

13 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

18 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden