Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Collega's roemen 'teamplayer' Dumoulin

Collega's roemen 'teamplayer' Dumoulin

LOUDENVIELLE (ANP) - Tom Dumoulin was zaterdag na de achtste etappe van de Tour de France spoorslags verdwenen. De Limburger had zich in de eerste Pyreneeënrit opgeofferd voor Primoz Roglic, de Sloveen die nu de absolute kopman is bij Jumbo-Visma. Wellicht omdat hij zich zelf niet goed voelde, sleurde Dumoulin op kop van een groep klassementsmannen om onder de top van de laatste col af te haken. In finishplaats Loudenvielle gaf hij meer dan 2 minuten toe op zijn concurrenten

"We wilden vandaag de boel opschudden", vertelde George Bennett, de Nieuw-Zeelander die als helper voor in de bergen is meegenomen naar Frankrijk. "Ik ben nog niet hersteld van een val in Nice vorige week. Maar het is geweldig hoe de anderen het hebben gedaan." Robert Gesink en Wout van Aert sleurden lang op kop, een rol die Dumoulin daarna verrassend genoeg op zich nam. Bennett: "Tom gaf aan dat hij niet super was en heeft vervolgens laten zien wat voor geweldige 'teamplayer' hij is."

"We hebben de grote favorieten misschien niet uitgeschakeld, we hebben ze in ieder geval wel pijn gedaan", meende Bennett. "En we laten zien dat we hier met één doel zijn. Tom heeft natuurlijk niet heel veel wedstrijden in de benen. Hij geeft nu zijn eigen kansen op om de ploeg te helpen."

Tempo

"Super dat Tom zo zijn werk voor de ploeg doet", beaamde Gesink. Ook Roglic was ook onder de indruk van het optreden van Dumoulin, die met zijn versnelling de boel in de woorden van de Sloveen liet 'exploderen'. "We doen met het team alles om zo hoog mogelijk te eindigen. Het was een geweldig tempo."

Ploegleider Grischa Niermann erkende dat het koersverloop "misschien niet 100 procent" volgens het ideale scenario was. "Maar we komen wel iets dichter bij het doel. Primoz zit er dicht bij." Roglic is de nummer 2 in het klassement, op 3 seconden van de Brit Adam Yates die niet als kanshebber voor de eindzege wordt beschouwd.

De enige van de concurrenten die tijd won op Roglic was zijn landgenoot Tadej Pogacar, die het verlies van 1.21 in de waaieretappe van vrijdag enigszins goedmaakte. Niermann: "Dat is jammer, maar de Tour duurt drie weken. De meest constante renner zal winnen."

Meer uit Sport

Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

3 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

3 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

3 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

4 uur geleden
Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

5 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.

5 uur geleden
Skeletonster Bos stelt op Spelen ook in derde run teleur

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.

6 uur geleden