Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Collega's roemen 'teamplayer' Dumoulin

Collega's roemen 'teamplayer' Dumoulin

LOUDENVIELLE (ANP) - Tom Dumoulin was zaterdag na de achtste etappe van de Tour de France spoorslags verdwenen. De Limburger had zich in de eerste Pyreneeënrit opgeofferd voor Primoz Roglic, de Sloveen die nu de absolute kopman is bij Jumbo-Visma. Wellicht omdat hij zich zelf niet goed voelde, sleurde Dumoulin op kop van een groep klassementsmannen om onder de top van de laatste col af te haken. In finishplaats Loudenvielle gaf hij meer dan 2 minuten toe op zijn concurrenten

"We wilden vandaag de boel opschudden", vertelde George Bennett, de Nieuw-Zeelander die als helper voor in de bergen is meegenomen naar Frankrijk. "Ik ben nog niet hersteld van een val in Nice vorige week. Maar het is geweldig hoe de anderen het hebben gedaan." Robert Gesink en Wout van Aert sleurden lang op kop, een rol die Dumoulin daarna verrassend genoeg op zich nam. Bennett: "Tom gaf aan dat hij niet super was en heeft vervolgens laten zien wat voor geweldige 'teamplayer' hij is."

"We hebben de grote favorieten misschien niet uitgeschakeld, we hebben ze in ieder geval wel pijn gedaan", meende Bennett. "En we laten zien dat we hier met één doel zijn. Tom heeft natuurlijk niet heel veel wedstrijden in de benen. Hij geeft nu zijn eigen kansen op om de ploeg te helpen."

Tempo

"Super dat Tom zo zijn werk voor de ploeg doet", beaamde Gesink. Ook Roglic was ook onder de indruk van het optreden van Dumoulin, die met zijn versnelling de boel in de woorden van de Sloveen liet 'exploderen'. "We doen met het team alles om zo hoog mogelijk te eindigen. Het was een geweldig tempo."

Ploegleider Grischa Niermann erkende dat het koersverloop "misschien niet 100 procent" volgens het ideale scenario was. "Maar we komen wel iets dichter bij het doel. Primoz zit er dicht bij." Roglic is de nummer 2 in het klassement, op 3 seconden van de Brit Adam Yates die niet als kanshebber voor de eindzege wordt beschouwd.

De enige van de concurrenten die tijd won op Roglic was zijn landgenoot Tadej Pogacar, die het verlies van 1.21 in de waaieretappe van vrijdag enigszins goedmaakte. Niermann: "Dat is jammer, maar de Tour duurt drie weken. De meest constante renner zal winnen."

Meer uit Sport

Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

3 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

7 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

11 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

14 uur geleden
Klamer beëindigt na lang nadenken triatlonloopbaan

BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.

19 uur geleden
F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

1 dag geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

1 dag geleden