Collega's kiezen Slot als trainer van het seizoen in Engeland
LONDEN (ANP) - Arne Slot is door zijn collega's verkozen tot trainer van het seizoen in Engeland. De coach van landskampioen Liverpool liet dinsdagavond de uitreiking in Londen aan zich voorbijgaan uit solidariteit met de mensen die gewond raakten bij de huldiging van de club. Maandag reed een auto in het centrum van de stad in op de feestvierende menigte, met tientallen gewonden tot gevolg.
"Dit is geen beslissing die ik lichtvaardig heb genomen, maar wel een die ik op zijn plaats acht gezien de ernst van de situatie. Voetbal is een sport die gebouwd is op rivaliteit, maar het is ook een grote bron van kameraadschap, vooral op momenten als deze", liet Slot weten.
De Nederlander won de landstitel in zijn eerste seizoen bij Liverpool. Hij volgde bij de Engelse topclub de Duitser Jürgen Klopp op. Bij de vrouwen ging de prijs naar Sonia Bompastor, die Chelsea in haar eerste seizoen naar de landstitel, FA Cup en League Cup leidde.
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
4 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
11 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
12 uur geleden