Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Collega's helpen stadsreinigers Rotterdam na staking met ophalen

Collega's helpen stadsreinigers Rotterdam na staking met ophalen

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse stadsreinigers worden dinsdag met het ophalen van vuilnis geholpen door mensen van andere afdelingen binnen stadsbeheer. Het werk is opgehoopt door de staking die vorige week woensdag begon en maandag de laatste dag beleeft. Afvalophalers voeren actie voor meer loonsverhoging.

De collega's gaan helpen met het leegmaken van de platen rond de containers, legt een woordvoerder van de gemeente uit. Omdat huisvuil ook naast de containers is geplaatst, kunnen de containers niet goed geleegd worden. Daarom moet dat vuil van de platen afgehaald worden. Ook is er een oproep gedaan aan kantoorpersoneel om te helpen met het opruimen van zwerfvuil. "Om de stad sneller schoon te krijgen", aldus de woordvoerder. Hoeveel mensen daarop hebben gereageerd, is niet bekend.

Eerder werd vanwege acties onder meer in Den Haag en Utrecht geen vuilnis opgehaald. Deze week staken gemeenteambtenaren in Amsterdam, waaronder de vuilnisophalers. Afgelopen vrijdag sloten Rotterdamse boa's (buitengewoon opsporingsambtenaren) zich aan bij de actie door drie dagen geen boetes uit te delen.

Meer uit Binnenland

Vrouw gewond na schietincident in woning Amsterdam-Zuidoost

AMSTERDAM (ANP) - Bij een schietincident in een woning aan de Nieuwlandhof in Amsterdam-Zuidoost is zaterdagmiddag een vrouw gewond geraakt. Een politiewoordvoerster zegt dat de vrouw met een schotwond is gevonden in de portiek van de woning. Ze zou zijn beschoten in de woning.

26 minuten geleden
Duizenden lopen protestmars tegen 'verdeel-en-heerspolitiek'

AMSTERDAM (ANP) - Vele duizenden mensen deden zaterdag mee aan een protestmars door Amsterdam. Deze werd georganiseerd omdat de demonstranten het niet eens zijn met het kabinet. De organisatie De Straat Op spreekt van 15.000 deelnemers die "zich verzetten tegen de verdeel-en-heerspolitiek van dit kabinet".

1 uur geleden
Wegwerkzaamheden A1 bij Amsterdam dag eerder klaar

AMSTERDAM (ANP) - De wegwerkzaamheden aan de A1 tussen knooppunt Watergraafsmeer en Diemen zijn een dag eerder klaar dan gepland. De snelweg tussen beide knooppunten gaat zondag om 05.00 uur weer open, kondigt Rijkswaterstaat aan.

3 uur geleden
Duizenden mensen beginnen aan protestmars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De duizenden mensen die zich zaterdagmiddag verzamelden op de Dam in Amsterdam zijn begonnen aan een protestmars door de hoofdstad. Zij doen dit omdat ze het niet eens zijn met het kabinet.

4 uur geleden
Duizenden mensen op Dam voor betoging tegen kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam voor een betoging tegen het kabinet. De organisatie van De Straat Op meldt er "genoeg" van te hebben dat "extreemrechtse angstzaaiers en populisten de politieke agenda bepalen. Zij bedreigen wat vanzelfsprekend zou moeten zijn: een betaalbaar huis, een leefbare wereld, gelijke rechten voor iedereen en een open democratie. Kortom: onze burgerrechten."

5 uur geleden
Ontvoerde Jeffrey en Emma worden woensdag herdacht in Beerta

BEERTA (ANP) - De ontvoerde kinderen Jeffrey en Emma worden woensdagavond herdacht tijdens een herdenkingstocht in Beerta, meldt een woordvoerder van Namens de Familie. De tocht is volgens haar geïnitieerd door de familie, die ondersteuning krijgt van de gemeenten Oldambt en Eemsdelta.

1 dag geleden
Kabinet wil behalve vliegbasis ook nieuwe kazerne in Flevoland

DEN HAAG (ANP) - Behalve een vliegbasis voor F-35 gevechtsvliegtuigen op Lelystad Airport krijgt Flevoland ook een nieuwe kazerne bij Zeewolde. Dat staat in de uitbreidingsplannen van Defensie. Verder komt er nieuwe munitieopslag in Staphorst en in het Friese Kollumerwaard. En de activiteiten op vliegbasis Deelen bij Arnhem worden flink opgeschroefd.

1 dag geleden