Collega's De Vries: hij zette misdaadjournalistiek op de kaart
AMSTERDAM (ANP) - "Peter was degene die misdaadjournalistiek echt op de kaart heeft gezet. Hij heeft zich heel erg ingezet voor nabestaanden, hij is gewoon ongelooflijk belangrijk geweest voor de misdaadjournalistiek in Nederland." Dat zegt Mick van Wely, misdaadverslaggever van De Telegraaf, tegen de NOS. Donderdag overleed De Vries op 64-jarige leeftijd nadat hij vorige week dinsdag in het centrum van Amsterdam werd neergeschoten.
Van Wely en De Vries kwamen elkaar vaak tegen bij rechtszaken, zaten samen vaak bij talkshows, en wisselden vaak informatie uit over zaken. "Ik had een bijzondere band met Peter en vind het verschrikkelijk triest en ik kan er ontzettend kwaad over worden wat er gebeurd is", zei Van Wely. "Hij is uniek, een gedreven iemand, ook een knorrepot. Ontzettend behulpzaam, je kon hem dag en nacht bellen voor allerlei dingen."
"Dan belde je hem over een hele oude zaak, en dan had hij weer een telefoonnummer van 12 of 13 jaar geleden, dat bewaarde hij allemaal", vertelt Van Wely. "En hij heeft mij geleerd: besteed veel aandacht aan nabestaanden. Dat is de meest dankbare taak in misdaadjournalistiek."
Vreselijk verdrietig
Rechtbankverslaggever Saskia Belleman van De Telegraaf laat op Twitter weten dat ze het nieuws van het overlijden van De Vries "vreselijk verdrietig" vindt. "Een crimefighter is niet meer. Heel veel sterkte aan al zijn geliefden."
Misdaadjournalist en programmamaker Kees van der Spek, die jarenlang nauw samenwerkte met De Vries, vindt het lastig al terug te blikken op het leven van De Vries. "Ik wil dat nog niet", zei hij donderdagmiddag tegen NPO Radio 1. Van der Spek was de rechterhand van De Vries bij het programma 'Peter R. de Vries, misdaadverslaggever'. "We hebben 17 jaar samen de wereld overgevlogen en avonturen meegemaakt. Hij heeft mij het vak geleerd. Alles moet kloppen wat je doet, het moet waar zijn. En ik heb gezien hoe hij er tot in het uiterste voor nabestaanden was. "
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
6 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
11 uur geleden