Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Collectief: Nederland moet werk maken van naleving kinderrechten

Collectief: Nederland moet werk maken van naleving kinderrechten

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet dringend werk maken van de naleving van kinderrechten, meldt het zogeheten Kinderrechtencollectief op basis van een verschenen rapport van de Verenigde Naties (VN). Het VN-Kinderrechtencomité heeft een flinke lijst verbeterpunten gepresenteerd, onder meer over geweld tegen kinderen, de toeslagenaffaire, migratie, de gevolgen van klimaatverandering en digitale kinderrechten.

Landen die het VN-kinderrechtenverdrag hebben ondertekend, leggen iedere vijf jaar verantwoording af aan het Kinderrechtencomité van de VN over hoe het daarmee staat in dat land. Het is de vijfde keer dat het comité met aanbevelingen voor Nederland komt.

Volgens het Kinderrechtencollectief, waarin partijen zitten zoals UNICEF Nederland, Terre des Hommes Nederland en de Nationale Jeugdraad, is het duidelijk wat Nederland moet doen als het gaat om kinderrechten. "Veel punten herkennen wij helaas. Het is zorgelijk dat zo veel zaken niet zijn aangepakt sinds de vorige aanbevelingen uit 2015", aldus voorzitter Huri Sahin.

VN-rapport

In het VN-rapport staat onder meer dat er grote verschillen bestaan tussen Nederland, Aruba, Curaçao en Sint Maarten en er regionale verschillen zijn binnen Nederland wat betreft de toegang die kinderen en jongeren hebben tot gezondheidszorg, onderwijs, sociale bijstand en jeugdzorg. "Het maakt een verschil in welke gemeente een kind woont en dat heeft grote gevolgen voor kinderen in kansarme situaties", stelt het Kinderrechtencollectief.

Ook zijn er zorgen over het hoge aantal uithuisplaatsingen, waarbij specifiek de toeslagenaffaire wordt genoemd. Schulden mogen geen reden zijn voor uithuisplaatsing, stelt het VN-rapport volgens het Kinderrechtencollectief. Verder wordt gesteld dat kinderen die gedupeerd zijn als gevolg van die affaire, moeten kunnen rekenen op compensatie en psychosociale hulp.

Positief is het VN-comité over de uitbreiding van artikel 1 van de Grondwet met een verbod op discriminatie op grond van seksuele geaardheid of handicap, aldus het Kinderechtencollectief.

Meer uit Binnenland

24-jarige man vast voor fatale schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.

12 minuten geleden
Tienduizenden vrijwilligers ruimen afval op in omgeving

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.

1 uur geleden
Brandweer haalt mensen van balkons bij brand in Voorburg

VOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.

4 uur geleden
Fietser overleden bij aanrijding met auto in Putten

PUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.

6 uur geleden
Bij Haagse D66 kreeg nummer twee meer stemmen dan lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.

8 uur geleden
Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

12 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

13 uur geleden