Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coldcaseteam Anne Frank staat 'vierkant' achter onderzoek

Coldcaseteam Anne Frank staat 'vierkant' achter onderzoek

AMSTERDAM (ANP) - Het coldcaseteam dat onderzoek deed naar het verraad van Anne Frank staat "vierkant" achter zijn bevindingen. Dat zegt hoofdonderzoeker Pieter van Twisk. Sinds het boek over hun werk verscheen klinkt er fikse kritiek op de conclusie dat de familie Frank verraden zou zijn door de Joodse notaris Arnold van den Bergh.

Verschillende historici en (Joodse) organisaties trekken die claim in twijfel. Zo zou de stelling te veel op aannames berusten. De Nederlandse uitgever Ambo Anthos stak de hand in eigen boezem en zei dat ze niet kritisch genoeg is geweest. Extra drukken van het boek zijn uitgesteld in afwachting van meer uitleg van het onderzoeksteam.

Van Twisk stelt te begrijpen dat er kritiek is. "Dat is alleen maar goed en daar staan we voor open", zegt de onderzoeker. "Maar je moet naar het hele plaatje kijken. Wat er nu gebeurt is dat er één onderdeel uitgehaald wordt en gezegd wordt: 'Dit kan niet kloppen'. En dan gaat de hele theorie overboord. Maar zo werkt het niet. Dit is geen historisch onderzoek, maar een opsporingsonderzoek."

Volgens Van Twisk is er nu "een soort rare hetze ontstaan" rond het boek en hebben hij en zijn team "vijf jaar lang op een hele integere manier onderzoek gedaan en heel veel naar boven gehaald". De hoofdonderzoeker verwacht binnenkort met een verklaring te komen waarin inhoudelijk op de kritiek wordt ingegaan. "We staan open voor kritiek, die gaan we op merites beoordelen en daar gaan we op reageren. Vooralsnog hebben wij geen enkel argument gehoord waardoor wij denken dat ons verhaal niet klopt."

Het coldcaseteam reageerde woensdag op een verhaal in Trouw, dat stelde dat het team namen van deskundigen gebruikte voor een aanvraag van 100.000 euro bij de gemeente Amsterdam. De experts zouden daar niet op de hoogte van zijn geweest, maar de onderzoekers spreken dat in een verklaring tegen. "Allen stemden daarmee in en waren - zonder uitzondering - enthousiast over het project."

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

10 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

13 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

16 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

20 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

20 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

21 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

23 uur geleden