Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coldcaseteam Anne Frank staat 'vierkant' achter onderzoek

Coldcaseteam Anne Frank staat 'vierkant' achter onderzoek

AMSTERDAM (ANP) - Het coldcaseteam dat onderzoek deed naar het verraad van Anne Frank staat "vierkant" achter zijn bevindingen. Dat zegt hoofdonderzoeker Pieter van Twisk. Sinds het boek over hun werk verscheen klinkt er fikse kritiek op de conclusie dat de familie Frank verraden zou zijn door de Joodse notaris Arnold van den Bergh.

Verschillende historici en (Joodse) organisaties trekken die claim in twijfel. Zo zou de stelling te veel op aannames berusten. De Nederlandse uitgever Ambo Anthos stak de hand in eigen boezem en zei dat ze niet kritisch genoeg is geweest. Extra drukken van het boek zijn uitgesteld in afwachting van meer uitleg van het onderzoeksteam.

Van Twisk stelt te begrijpen dat er kritiek is. "Dat is alleen maar goed en daar staan we voor open", zegt de onderzoeker. "Maar je moet naar het hele plaatje kijken. Wat er nu gebeurt is dat er één onderdeel uitgehaald wordt en gezegd wordt: 'Dit kan niet kloppen'. En dan gaat de hele theorie overboord. Maar zo werkt het niet. Dit is geen historisch onderzoek, maar een opsporingsonderzoek."

Volgens Van Twisk is er nu "een soort rare hetze ontstaan" rond het boek en hebben hij en zijn team "vijf jaar lang op een hele integere manier onderzoek gedaan en heel veel naar boven gehaald". De hoofdonderzoeker verwacht binnenkort met een verklaring te komen waarin inhoudelijk op de kritiek wordt ingegaan. "We staan open voor kritiek, die gaan we op merites beoordelen en daar gaan we op reageren. Vooralsnog hebben wij geen enkel argument gehoord waardoor wij denken dat ons verhaal niet klopt."

Het coldcaseteam reageerde woensdag op een verhaal in Trouw, dat stelde dat het team namen van deskundigen gebruikte voor een aanvraag van 100.000 euro bij de gemeente Amsterdam. De experts zouden daar niet op de hoogte van zijn geweest, maar de onderzoekers spreken dat in een verklaring tegen. "Allen stemden daarmee in en waren - zonder uitzondering - enthousiast over het project."

Meer uit Binnenland

93 mensen met brandwonden door fakkels bij huldiging PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.

8 uur geleden
Minister besluit vooralsnog niet tot inreisverbod voor rapper Ye

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.

11 uur geleden
Dode bankmedewerkster Amsterdam slachtoffer van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.

11 uur geleden
EU geeft Utrechtse projecten recordbedrag van 831 miljoen euro

UTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).

11 uur geleden
AP: datalekmeldingen ontvangen van klanten Chipsoft

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."

13 uur geleden
Nederland en bondgenoten: zullen bijdragen in Straat van Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.

13 uur geleden
Syrische verdachte uit Druten: zaak tegen mij is samenzwering

DEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.

14 uur geleden