Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coldcaseteam Anne Frank geschokt door terugroepen boek

Coldcaseteam Anne Frank geschokt door terugroepen boek

AMSTERDAM (ANP) - Onderzoeksleider Pieter van Twisk is "totaal verrast en geschokt" dat uitgeverij Ambos Anthos het boek over het verraad van Anne Frank uit de winkels haalt. Van Twisk gaf leiding aan het coldcaseteam dat concludeerde dat de familie Frank vermoedelijk verraden is door de Joodse notaris Arnold van den Bergh.

Een groep historici die het onderzoek onder de loep nam vindt die claim echter slecht onderbouwd. Het onderzoek van het coldcaseteam zou "amateuristisch" zijn en gebaseerd zijn op foutief brongebruik en de onderzoekers zouden last hebben gehad van tunnelvisie, zeggen de deskundigen.

Ambo Anthos besloot naar aanleiding van de analyse Het verraad van Anne Frank uit de handel te halen. De uitgeverij bood opnieuw "oprechte verontschuldigingen" aan mensen aan die door de inhoud van het boek gegriefd zijn.

Eerder al zei Ambo Anthos dat het niet kritisch genoeg was geweest en dat de conclusie in het boek over het verraad onvoldoende steun vond in het beschikbare feitenmateriaal. Van Twisk zegt het besluit van de uitgeverij niet te begrijpen. "We hebben nog geen contact met ze gehad", laat hij woensdag weten.

De onderzoeksleider stelt nog met een formele verklaring te komen. Dinsdag zei Van Twisk in een eerste reactie nog niets in het tegenonderzoek te hebben gelezen wat zijn theorie over Van den Bergh ontkracht.

Meer uit Binnenland

Drukste woensdagochtendspits in jaren, ondanks thuiswerkoproep

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de oproep van Rijkswaterstaat om waar mogelijk thuis te werken, verloopt de ochtendspits uitzonderlijk druk. Rond 08.00 uur stond volgens de verkeersinformatie van Rijkswaterstaat op de grote wegen bijna 600 kilometer file. Dat is het hoogste cijfer in zeker vijf jaar op een woensdagochtend, laat Rijkswaterstaat weten.

20 minuten geleden
Meeste dagen sneeuw dit jaar sinds 2021

DEN HAAG (ANP) - Het heeft dit jaar al meer dagen gesneeuwd dan in de afgelopen vier jaar. Dat blijkt uit een analyse van weerdata van het KNMI door het ANP. In 2026 is er zes dagen lang sneeuw gevallen in De Bilt. In 2021 sneeuwde het vaker, toen viel er twaalf dagen sneeuw.

27 minuten geleden
ProRail: momenteel haalbaar om via winterdienstregeling te rijden

UTRECHT (ANP) - NS kan momenteel volgens de winterdienstregeling rijden, meldt ProRail woensdagochtend. Dat komt volgens de spoorwegbeheerder doordat afgelopen nacht wissels zijn hersteld bij Amsterdam. Het treinverkeer rond de hoofdstad was sinds dinsdagochtend ontregeld, maar rijdt nu weer bijna helemaal.

30 minuten geleden
Problemen treinen Amsterdam bijna over, alleen nog rond Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer rond Amsterdam dat sinds dinsdagochtend ontregeld was, is grotendeels weer opgestart, is te zien in de NS-app. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Bijlmer ArenA rijden geen treinen vanwege het weer.

1 uur geleden
De Hypotheker: meer jonge starters kopen woning, vaker alleen

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het lukt jonge starters op de woningmarkt beter een eerste huis te kopen. In het laatste kwartaal van vorig jaar lag het aantal hypotheekaanvragen van deze groep 169 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. Dat meldt De Hypotheker.

6 uur geleden
Code groen voor de Waddeneilanden: geen vorst of sneeuw

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de Waddeneilanden vanaf middernacht ingeschaald op code groen, het laagst mogelijke niveau. Dinsdag gold al code groen op de Waddeneilanden, maar de verwachting was dat het er woensdag code geel zou worden. Die verwachting valt volgens het KNMI weg: het vriest er niet en de temperatuur zakt woensdag ook niet onder nul graden, aldus een woordvoerder. Ook wordt er weinig tot geen sneeuwval verwacht.

8 uur geleden
Advies Wegenwacht: laad telefoon op, neem jas mee en houd afstand

DEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht adviseert mensen die woensdag de weg op moeten in elk geval een warme jas en een opgeladen telefoon mee te nemen, ook als ze maar een korte rit willen maken. Daarnaast moeten ze voor vertrek goed naar de actuele situatie op de weg kijken, laat een woordvoerster van de ANWB weten.

8 uur geleden