Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colbrelli nieuwe leider na ritzege in Benelux Tour

Colbrelli nieuwe leider na ritzege in Benelux Tour

HOUFFALIZE (ANP) - De Italiaan Sonny Colbrelli heeft de zesde etappe van de Benelux Tour gewonnen. Het was een rit van Ottignies-Louvain-la-Neuve naar Houffalize, met tal van Ardenner heuvels. Colbrelli, Italiaans kampioen in dienst van Bahrain-Victorious, rondde een knappe solo af. Hij nam meteen ook de leiderstrui over van de Zwitser Stefan Küng.

Colbrelli reed aanvankelijk voorop met zijn Sloveense ploeggenoot Matej Mohoric en de Zwitser Marc Hirschi. Terwijl het beeld achter het drietal steeds veranderde, ging de Italiaan er alleen vandoor. Met name Tom Dumoulin speelde een actieve rol in de achtervolging, maar Colbrelli bleef buiten bereik. Op ruim 40 seconden sprintte Mohoric naar de tweede plaats. De Belg Jasper Stuyven werd derde, Dumoulin achtste. De Benelux Tour eindigt zondag met een rit die finisht in het Belgische Geraardsbergen. Daar moet onder meer drie keer de Muur van Geraardsbergen worden beklommen.

Colbrelli, veelvoudig winnaar van etappes in kleinere rittenkoersen, was uitgeput nadat hij de finish was gepasseerd. Eenmaal op adem sprak hij zijn verbazing uit over zijn zege. "Ik had niet gedacht dat ik het zou volhouden. Ik reed weg om de bonificatieseconden te pakken", vertelde de 31-jarige Italiaan. Drie keer passeerde hij als eerste de streep in de zogenoemde gouden kilometer, goed voor 9 extra seconden. "Samen met Mohoric hadden we wel besloten er vol voor te gaan vandaag. En het heeft wat opgeleverd."

Colbrelli leidt nu het klassement met 51 seconden voorsprong op Mohoric. De Belg Victor Campenaerts is derde op 53 seconden, Küng zakte naar de vierde plaats op 1.07. Beste Nederlander in het klassement is Mike Teunissen: negende op 1.40. Colbrelli voorspelde een zware laatste dag. "We gaan nu proberen goed te herstellen en er dan weer vol voor gaan."

Meer uit Sport

Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

3 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

18 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

18 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

19 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

19 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

20 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

1 dag geleden