Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colbrelli nieuwe leider na ritzege in Benelux Tour

Colbrelli nieuwe leider na ritzege in Benelux Tour

HOUFFALIZE (ANP) - De Italiaan Sonny Colbrelli heeft de zesde etappe van de Benelux Tour gewonnen. Het was een rit van Ottignies-Louvain-la-Neuve naar Houffalize, met tal van Ardenner heuvels. Colbrelli, Italiaans kampioen in dienst van Bahrain-Victorious, rondde een knappe solo af. Hij nam meteen ook de leiderstrui over van de Zwitser Stefan Küng.

Colbrelli reed aanvankelijk voorop met zijn Sloveense ploeggenoot Matej Mohoric en de Zwitser Marc Hirschi. Terwijl het beeld achter het drietal steeds veranderde, ging de Italiaan er alleen vandoor. Met name Tom Dumoulin speelde een actieve rol in de achtervolging, maar Colbrelli bleef buiten bereik. Op ruim 40 seconden sprintte Mohoric naar de tweede plaats. De Belg Jasper Stuyven werd derde, Dumoulin achtste. De Benelux Tour eindigt zondag met een rit die finisht in het Belgische Geraardsbergen. Daar moet onder meer drie keer de Muur van Geraardsbergen worden beklommen.

Colbrelli, veelvoudig winnaar van etappes in kleinere rittenkoersen, was uitgeput nadat hij de finish was gepasseerd. Eenmaal op adem sprak hij zijn verbazing uit over zijn zege. "Ik had niet gedacht dat ik het zou volhouden. Ik reed weg om de bonificatieseconden te pakken", vertelde de 31-jarige Italiaan. Drie keer passeerde hij als eerste de streep in de zogenoemde gouden kilometer, goed voor 9 extra seconden. "Samen met Mohoric hadden we wel besloten er vol voor te gaan vandaag. En het heeft wat opgeleverd."

Colbrelli leidt nu het klassement met 51 seconden voorsprong op Mohoric. De Belg Victor Campenaerts is derde op 53 seconden, Küng zakte naar de vierde plaats op 1.07. Beste Nederlander in het klassement is Mike Teunissen: negende op 1.40. Colbrelli voorspelde een zware laatste dag. "We gaan nu proberen goed te herstellen en er dan weer vol voor gaan."

Meer uit Sport

Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

7 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

9 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

9 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

10 uur geleden
Tennisteams Polen en Zwitserland naar finale United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.

11 uur geleden
Veenings en Kessler winnen in vrieskou strandrace Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.

11 uur geleden
Skiester Vonn tekent in Zauchensee voor 84e wereldbekerzege

ZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.

12 uur geleden