Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cokevangsten douane in havens verdubbeld

Cokevangsten douane in havens verdubbeld

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft in het eerste half jaar van 2020 25.599 kilo cocaïne, verdeeld over 77 zendingen, in Nederlandse havens onderschept. Dat is meer dan een verdubbeling ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Toen werd 12.160 kilo coke in 60 partijen gevonden.

Volgens de douane doet de toename zich vooral voor in de havens van Rotterdam en Vlissingen. De grootste vangst de afgelopen zes maanden was in Vlissingen, waar een partij van 4515 kilo cocaïne werd onderschept.

De douane zegt dat de stijging komt door intensievere samenwerking met partners, zowel nationaal met de opsporingsdiensten als internationaal met douanediensten in bijvoorbeeld Brazilië en België. Het is volgens een woordvoerder niet met zekerheid te zeggen of er ook daadwerkelijk meer wordt gesmokkeld. Ook de eventuele impact van het coronavirus is onduidelijk, omdat de stijging van in beslag genomen cocaïne al sinds 2018 waarneembaar is.

De douane onderschept ook meer synthetische drugs zoals xtc en MDMA in post en pakketten die naar het buitenland gaan. Ze werkt daarbij nauw samen met het Post Interventie Team van de politie en douanediensten in de Verenigde Staten en Australië.

Meer uit Binnenland

Elf aangiften tegen Amsterdamse sportschool Saints & Stars

AMSTERDAM (ANP) - Tot dusver zijn er elf aangiften gedaan tegen de Amsterdamse sportschool Saints & Stars, bevestigt het Openbaar Ministerie na berichtgeving van Het Parool. Tegen het bedrijf loopt al een strafrechtelijk onderzoek naar mogelijke mensenhandel en valsheid in geschrifte.

44 minuten geleden
Politiebond: druk op politie is langzamerhand onverantwoord

DEN HAAG (ANP) - De druk op de politie door gewelddadige demonstraties neemt toe en agenten en ME'ers krijgen steeds meer te maken met "ongekend agressief en gepolariseerd" gedrag. Dat stelt voorzitter Nine Kooiman van de grootste politievakbond, de NPB. "We komen 850 miljoen euro tekort bij de politie, dit is langzamerhand onverantwoord."

1 uur geleden
Vijf verdachten van rellen in Houten zijn weer vrij

UTRECHT (ANP) - De vijf verdachten van de gewelddadige betoging in Houten dinsdagavond zijn donderdagavond weer vrijgelaten. Ze hebben een dagvaarding meegekregen en moeten in januari voor de politierechter verschijnen, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. Ze worden verdacht van openlijke geweldpleging en een wordt verdacht van een poging tot zware mishandeling.

2 uur geleden
Privacyboete voor kredietbeoordelaar Experian om verzamelen data

DEN HAAG (ANP) - Experian, een bureau dat voor bedrijven beoordeelde of mogelijke klanten kredietwaardig zijn, heeft een boete van 2,7 miljoen euro gekregen voor het overtreden van de privacyregels. Het bedrijf verzamelde te veel gegevens en bracht de mensen over wie het ging hier niet van op de hoogte, oordeelt de Autoriteit Persoonsgegevens.

4 uur geleden
Milieuorganisaties willen dat bouw A-pier Schiphol stopt

AMSTERDAM (ANP) - Mobilisation for the Environment (MOB), SchipholWatch en Greenpeace Nederland willen dat de bouw van de nieuwe A-pier van Schiphol wordt stilgelegd. Volgens de organisaties vinden de werkzaamheden plaats zonder de juiste natuurvergunning. Daarom hebben ze vrijdag een handhavingsverzoek ingediend tegen de Royal Schiphol Group.

7 uur geleden
Nationaal Rapporteur: meer minderjarigen slachtoffer mensenhandel

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van minderjarige slachtoffers van mensenhandel is vorig jaar sterk gestegen. Het gaat vooral om slachtoffers van criminele uitbuiting, waarbij jongeren bijvoorbeeld hun pinpas ter beschikking stellen voor criminele doeleinden, explosieven plaatsen of worden ingezet voor vervoer of verkoop van drugs. In 2024 zijn er 79 minderjarige slachtoffers gemeld, een stijging van 52 procent vergeleken met het jaar daarvoor.

8 uur geleden
Gewonde bij steekpartij Groningen, nog geen verdachte aangehouden

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in de Asingastraat in Groningen is een persoon gewond geraakt en per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Dat meldt de politie Groningen. Het is niet bekend hoe ernstig gewond het slachtoffer is.

11 uur geleden