Cognacmaker Rémy Cointreau kampt met lagere vraag in China
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Rémy Cointreau heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal met bijna een kwart zien dalen. De scherpe daling werd veroorzaakt doordat nu ook Chinese consumenten minder geld uitgeven aan duurdere alcoholische dranken. Het Franse drankenconcern, bekend van cognacmerk Rémy Martin, gaf vorig jaar al een omzetwaarschuwing door tegenvallende verkopen op de Amerikaanse markt.
Het concern zag de verkopen in het derde kwartaal van zijn boekjaar met 23,5 procent afnemen. De verkopen van cognac zakten met 34 procent. De afgelopen jaren verkocht Rémy Cointreau juist meer drank doordat liefhebbers van likeur, cognac en whisky hun voorraden aanvulden tijdens de coronapandemie.
Het concern verwacht nu dat de omzet in het hele boekjaar met zo'n 20 procent zal dalen. Eerder ging het bedrijf uit van een omzetdaling tussen de 15 en 20 procent. Volgens Rémy Cointreau zal het herstel van de Amerikaanse omzet pas in het volgende boekjaar 2024-2025 plaatsvinden.
In China krijgt Rémy Cointreau mogelijk te kampen met meer tegenwind. Zo verklaarde de Chinese overheid begin dit jaar te onderzoeken of Franse cognac tegen te lage prijzen in het land verkocht wordt. Het besluit van Beijing lijkt een vergeldingsmaatregel voor een soortgelijk onderzoek dat Brussel begon naar de invoer van elektrische auto's uit China. Frankrijk was namelijk de belangrijkste voorstander van het Brusselse onderzoek naar de goedkope Chinese elektrische auto's.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
36 minuten geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
1 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
1 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Klanten van webwinkel bol kwamen afgelopen weekend terecht op een pagina van een andere klant, bevestigt een woordvoerder van bol na berichtgeving van Tweakers. Het was het gevolg van een "technisch incident" en overkwam "tientallen klanten", laat de woordvoerder weten.
3 uur geleden