Coffeeshops verkopen via loket en treffen hygiënemaatregelen
AMSTERDAM (ANP) - Coffeeshops moesten snel schakelen toen ze zondag te horen kregen dat ze dicht moesten vanwege het coronavirus en de volgende dag bleek dat ze toch via een afhaalloket wiet en hasj mogen verkopen. De Bond van Cannabis Detaillisten, branchevereniging van coffeeshophouders, heeft de indruk dat veel coffeeshops hier gehoor aan geven, zegt voorzitter Joachim Helms.
Na de aankondiging van de sluiting stonden er direct lange rijen voor coffeeshops met klanten die nog snel wat softdrugs wilden halen. Daarna bleek al snel dat de illegale handel opbloeide en leveranciers door de stad crosten. Ook waren er zorgen bij de branche over de gevolgen voor medicinale gebruikers, die bijvoorbeeld een jointje roken tegen de pijn of slapeloosheid.
Helms zegt nu dat hij blij is dat er een oplossing is voor deze groep. In Amsterdam is het volgens hem erg rustig op straat, dus het loopt nog geen storm bij de coffeeshops.
Medewerkers moeten zich goed aan hygiënevoorschriften houden, zoals voldoende afstand tot de klant, goed handen wassen en werken met mondkapjes en/of handschoenen. "We halen alles uit de kast om het personeel veilig te laten werken", zegt Helms.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
6 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
13 uur geleden