Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coenradie gaat na ontsnapping vaker praten met kliniek Den Dolder

Coenradie gaat na ontsnapping vaker praten met kliniek Den Dolder

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie en Veiligheid) gaat vaker met de leiding van de tbs-kliniek in Den Dolder praten, nadat een patiënt van de psychiatrische kliniek Fivoor vorig weekend was ontsnapt. De staatssecretaris sprak de kliniek ieder kwartaal, maar dat wordt elke maand.

Tijdens het wekelijkse vragenuur in de Tweede Kamer zegt ze bovendien dat ze volgende week spreekt met de burgemeester van de gemeente Zeist, en met de commissaris van de Koning. Aanleiding daarvoor is de dodelijke steekpartij van 2 januari, toen een patiënt een 76-jarige vrouw op straat neerstak. Coenradie zal dan ook het verplaatsen van de kliniek, wat eerder was toegezegd, bespreken. Nu wil ze daar nog niet op vooruitlopen.

De kliniek kwam vaker in het nieuws vanwege incidenten met patiënten die waren ontsnapt of met verlof waren. De meest bekende zaak is de moord op Anne Faber in 2017. Zij werd verkracht en daarna vermoord door een tbs'er uit de kliniek.

Meer uit Politiek

SP'er Dijk noemt plannen minderheidskabinet 'wereld op z'n kop'

DEN HAAG (ANP) - Volgens SP-leider Jimmy Dijk is "precies het tegenovergestelde nodig" van de plannen van de nieuwe coalitie. "Geen doorbraak, alleen afbraak. Het is de wereld op z'n kop", schrijft hij op X met twee tabellen uit de doorrekening van het coalitieakkoord door het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving.

23 uur geleden
Van Weel hoopt op meer harmonie dan in vorig kabinet

DEN HAAG (ANP) - David van Weel, de aanstaande minister van Justitie en Veiligheid, hoopt op "meer harmonie" in het nieuwe kabinet dan in de vorige coalitie, waarvoor hij ook minister was. Volgens de VVD'er zijn de inhoudelijke verschillen nu minder groot dan tussen zijn partij en de vroegere coalitiepartners PVV, NSC en BBB.

23 uur geleden
Groep Markuszower: coalitieakkoord staat garant voor armoede

DEN HAAG (ANP) - Groep Markuszower is kritisch op de plannen van de minderheidscoalitie na de doorrekening van het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving. "Dit akkoord staat garant voor meer armoede, de afbraak van onze sociale zekerheid en raakt de Nederlander ongekend hard."

1 dag geleden
Lage inkomens verliezen meeste koopkracht door kabinet-Jetten

DEN HAAG (ANP) - Door de plannen van het kabinet-Jetten verliezen de lage inkomens de meeste koopkracht, becijferde het Centraal Planbureau (CPB). Als er niets was veranderd, kon die groep nog rekenen op een koopkrachtsgroei van jaarlijks 0,5 procent. Door het beleid van het aanstaande kabinet groeit de koopkracht van de lage inkomens niet meer.

1 dag geleden
CO2-uitstoot daalt harder door coalitieplannen, maar meer nodig

DEN HAAG (ANP) - De CO2-uitstoot daalt harder met de klimaatmaatregelen die de coalitie van D66, VVD en CDA wil doorvoeren dan zonder nieuwe plannen. Dat schrijven het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving in hun doorrekening van het akkoord. Maar meer is nodig om in 2050 klimaatneutraal te zijn.

1 dag geleden
Sterk verwacht 'complexe opgave' om zorg betaalbaar te houden

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Sterk verwacht dat haar een 'complexe opgave' wacht als minister van Langdurige Zorg. "Of de zorg in de toekomst ook houdbaar is, dat is het vraagstuk waar we voor staan," aldus de CDA'er.

1 dag geleden
Berendsen: Nederland was naïef over groeiende Chinese invloed

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de afgelopen jaren naïef geweest over de groeiende invloed van China, zegt beoogd buitenlandminister Tom Berendsen (CDA). Hij wil als minister Nederland minder afhankelijk maken van grondstoffen uit China, maar ook van de Verenigde Staten voor veiligheid. "Die afhankelijkheid moet je afbouwen, dan zit je ook sterker aan de internationale onderhandelingstafel."

1 dag geleden