Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coenradie belooft 'nek uit te steken' voor geld brandweer

Coenradie belooft 'nek uit te steken' voor geld brandweer

DEN HAAG (ANP) - Dat de geplande bezuiniging van 28 miljoen euro op de veiligheidsregio's van tafel gaat, kan staatssecretaris Ingrid Coenradie niet beloven. "Wat ik wel kan beloven, is dat ik echt mijn nek uitsteek richting de aankomende voorjaarsnota, om te zorgen dat deze korting van tafel gaat." Dat heeft de PVV-staatssecretaris woensdag gezegd in een debat met de Tweede Kamer.

De veiligheidsregio's waar de brandweer onder valt hebben er de afgelopen jaren tientallen miljoenen euro's bijgekregen, maar moeten vanwege een korting die in de formatie is afgesproken weer jaarlijks 28 miljoen inleveren. Daarnaast verwachten de veiligheidsregio's dat ze minder te besteden krijgen omdat gemeenten in hun budgetten gaan snijden. Woensdag in het debat klonken daarover zorgen onder zowel coalitie als oppositie.

"Ik begrijp niet alleen deze zorgen, maar deel ze ook", reageert Coenradie. Ze bereidt een "claim" voor bij de voorjaarsnota, maar benadrukt dat de aanpassing van de begroting een beslissing van het hele kabinet is. "En er liggen, zoals u ongetwijfeld weet, ook binnen mijn portefeuilles meer claims." De staatssecretaris heeft onlangs gezegd dat ze ook honderden miljoenen euro's wil voor de gevangenissen. Het kabinet staat voor meer grote dossiers die veel geld kosten.

Meer uit Politiek

Bontenbal ziet kabinet met 75 zetels ook als meerderheidscoalitie

DEN HAAG (ANP) - Volgens CDA-leider Henri Bontenbal is een kabinet dat stoelt op 75 zetels in de Tweede Kamer óók een meerderheidscoalitie. Voor een meerderheid in de Kamer zijn 76 van de 150 zetels nodig, maar Bontenbal rekent al op steun van kleinere partijen. Een coalitie bestaande uit D66, VVD, CDA en JA21 zou 75 zetels halen.

22 uur geleden
Yeşilgöz sluit ook GroenLinks-PvdA onder Klaver uit

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz sluit nog steeds GroenLinks-PvdA uit als coalitiepartner, ondanks dat Frans Timmermans is opgevolgd door Jesse Klaver. "Het ging niet om de heer Timmermans, maar om de inhoud."

23 uur geleden
Rover: Koolmees mag niet langer dan twee weken verkenner zijn

DEN HAAG (ANP) - Wat reizigersvereniging Rover betreft, mag NS-topman Wouter Koolmees niet langer dan twee weken verkenner zijn. "Als hij dit twee weken doet, is het net alsof hij op vakantie is. Dan draait een bedrijf ook door", zegt Freek Bos, directeur van Rover. Duurt zijn taak langer, "dan zeg je: ik ben overbodig".

1 dag geleden
Stichting: hoogste aantal stemmen op een vrouw sinds 2010

DEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen heeft 43 procent van de kiezers op een vrouw gestemd, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage stemmen op vrouwen sinds 2010. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.

1 dag geleden
Ook Meerssen en Rijswijk tellen stemmen opnieuw

DEN HAAG (ANP) - Ook in de gemeenten Meerssen (Limburg) en Rijswijk (Zuid-Holland) worden stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen opnieuw geteld. Dat is een standaardprocedure om mogelijke vergissingen uit te sluiten. De Kiesraad verwacht in de komende dagen hertellingen in tientallen gemeenten.

1 dag geleden
Toekomst gekraakt verbod versterkte gebedsoproep SGP onzeker

DEN HAAG (ANP) - De SGP weet nog niet hoe het verdergaat met het initiatiefwetsvoorstel, dat de partij samen met JA21 heeft ingediend, om geluidsversterking bij gebedsoproepen te verbieden. De Raad van State heeft "ernstige bezwaren" tegen het voorstel.

1 dag geleden
Prognose ANP Verkiezingsdienst: laatste restzetel blijft bij SP

DEN HAAG (ANP) - De SP houdt waarschijnlijk haar derde zetel. Dat meldt de ANP Verkiezingsdienst op basis van een prognose. Een restzetel zou mogelijk nog verschuiven naar D66, maar nu de briefstemmen uit het buitenland zijn geteld, lijkt het erop dat dat niet het geval is.

1 dag geleden