Code rood wegens gladheid, GGD-locaties houden deuren dicht
DE BILT (ANP) - In Nederland is maandag code rood van kracht wegens voorziene gladheid op wegen. Het KNMI gaf hiervoor een weeralarm op zondag.
In Noord- en Zuid-Holland en Zeeland geldt code rood tussen 03.00 uur en 10.00 uur, in Noord-Brabant, Gelderland, Utrecht, Flevoland, Friesland en de Waddeneilanden is die van kracht tussen 05.00 uur en 12.00 uur. Voor Groningen, Drenthe, Overijssel en Limburg is het code rood tussen 07.00 uur en 14.00 uur.
Door een combinatie van regenval en vorst aan de grond is er een grote kans op overlast en letsel. Ook is de kans groot dat het openbaar vervoer ontregeld wordt. "Ga niet op reis als dat niet strikt noodzakelijk is", aldus het KNMI. Met name lokale wegen zullen erg glad worden, is de verwachting.
Door de weersomstandigheden heeft de GGD besloten om test- en vaccinatielocaties maandagochtend gesloten te houden. Wanneer een locatie weer open kan, zal per regio verschillen. Ook veel basisscholen blijven dicht, evenals sommige bibliotheken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij het Verenigingsgebouw Overasselt komen vrijdagmiddag steeds meer bewoners langs voor de inloopbijeenkomst die door de gemeente Heumen is georganiseerd. De deuren gingen om 16.00 uur open en sindsdien zijn enkele tientallen inwoners van Overasselt en Nederasselt naar binnen gegaan in de hoop hun vragen beantwoord te krijgen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Alle 32 verdachten die vrijdag voorgeleid werden aan de rechter-commissaris wegens het geweld in Overasselt eerder deze week blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kickbokser Badr Hari mag de behandeling van een zaak waarin hij wordt verdacht van een aantal delicten in vrijheid afwachten. De 41-jarige Amsterdammer wordt verdacht van bedreiging, dwang en doxing, meldt de rechtbank, zonder de naam van de verdachte te noemen.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Het door nazi's geroofde schilderij uit de Goudstikker-collectie moet worden teruggegeven aan de erfgenaam van die Joodse kunstverzamelaar. Dat heeft een rechter in Argentinië besloten, meldt de Argentijnse krant Clarin.
2 uur geleden