Code rood vanwege dichte mist ingetrokken
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code rood voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe vanwege dichte mist weer ingetrokken. Het zicht is zo ver verbeterd dat in bijna heel het land code geel van kracht is.
Het weerinstituut gaf dinsdagavond rond 23.15 uur code rood af omdat het zicht in de noordelijke helft van het land lokaal minder was dan 10 meter. De ANWB adviseerde niet meer de weg op te gaan.
Weeronline meldt dat de laagst gemeten zichtwaarde 14 meter bedroeg. Dat was rond 02.10 uur op Maastricht Aachen Airport en is tot nu toe de laagste waarde die op de officiële meetpunten van het KNMI is gemeten. "In Groningen, Friesland en Drenthe was buiten de meetpunten rond de jaarwisseling echter op veel plaatsen sprake van minder dan 10 meter zicht. En lokaal werd zelfs gesproken over slechts 4 à 5 meter zicht", aldus Weeronline.
Door toenemende wind zal het zicht woensdag overdag verbeteren. In gebieden waar het opklaart kan het licht vriezen en is er kans op gladheid, waarschuwt Weeronline. En in de avond kan opnieuw mist ontstaan.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
12 uur geleden