Code rood ook in Groningen en Drenthe beëindigd
DEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft tegen 13.00 uur het weeralarm code rood beëindigd in Groningen, Drenthe en op de Waddeneilanden. Het instituut waarschuwt wel dat het vooral in Groningen en Drenthe nog verraderlijk glad kan zijn door ijzel en sneeuwresten. In het hele land geldt maandagmiddag nog code geel, met uitzondering van Zeeland.
KNMI en Rijkswaterstaat wijzen erop dat het maandagmiddag vooral op lokale wegen en woonwijken nog glad kan zijn.
Op veel plaatsen in het land bleven basisscholen en de kinderopvang maandag dicht. Veel mensen hebben zich aan de oproep gehouden om indien mogelijk thuis te blijven. Het aantal verkeersongevallen viel daardoor mee. Er is vooral blikschade en er zijn geen berichten over ernstig gewonden. Vooral in het noorden waren er ongelukken, zoals op de A7 en A31. Maar verder waren er op de snelwegen geen grote problemen, meldt de ANWB.
In de loop van de middag loopt de temperatuur op en verdwijnt de meeste ijzel, waardoor het ook minder glad wordt.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI gaat gebruikers van zijn app vanaf komende week waarschuwen voor lokale zware onweersbuien. Als zo'n zware bui binnen een kwartier op de locatie van de gebruiker wordt verwacht, krijgt die een melding. Het gaat niet om alle buien, maar alleen om "zware onweersbuien die overlast kunnen veroorzaken", legt het instituut uit.
1 uur geledenWEZEP (ANP) - Vijf gewonden van het ongeval met een touringcar op de A28 bij Wezep liggen nog in het ziekenhuis. Dat laat de gemeente Oldebroek weten, waar Wezep onder valt.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de wedstrijd SC Cambuur tegen Feyenoord in Leeuwarden van zondag. De bezoekende fans van de Rotterdamse ploeg gooiden vuurwerk richting het vak met Cambuur-supporters. Daarbij raakten vijf mensen gewond.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse Publieke Omroep gaat geen verzoek indienen bij mediaminister Rianne Letschert om maatregelen te nemen tegen aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!). De andere ledenomroepen vroegen begin juni aan de NPO om een dergelijk verzoek in te dienen. Volgens de NPO is het echter onduidelijk of er voldoende "juridische grondslag" is "voor het indienen van een verzoek tot intrekking van de voorlopige erkenning van ON!", meldt de NPO maandag.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Een crowdfunding voor de zoektocht naar de vermiste Nederlandse filmproducent Rodney Leysner heeft inmiddels bijna 15.000 euro opgeleverd. Dat is te zien op de GoFundMe-pagina waar de actie door de familie van Leysner is opgezet. De producent wordt sinds 15 augustus vermist in Suriname.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Bij de Grand Prix in Zandvoort zijn dit weekend meerdere aanhoudingen verricht voor het verstoren van de openbare orde en een aantal gebiedsverboden uitgedeeld. Dat meldt de burgemeester van Zandvoort. Ook is een aantal jongeren naar Bureau Halt doorverwezen in verband met drankgebruik.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) betreurt dat AVROTROS opnieuw heeft besloten om niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Dat laat songfestivaldirecteur Martin Green weten in een verklaring aan het ANP. Wel zegt de organisatie begrip te hebben voor de beslissing van de omroep.
7 uur geleden