Code rood ook in Groningen en Drenthe beëindigd
DEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft tegen 13.00 uur het weeralarm code rood beëindigd in Groningen, Drenthe en op de Waddeneilanden. Het instituut waarschuwt wel dat het vooral in Groningen en Drenthe nog verraderlijk glad kan zijn door ijzel en sneeuwresten. In het hele land geldt maandagmiddag nog code geel, met uitzondering van Zeeland.
KNMI en Rijkswaterstaat wijzen erop dat het maandagmiddag vooral op lokale wegen en woonwijken nog glad kan zijn.
Op veel plaatsen in het land bleven basisscholen en de kinderopvang maandag dicht. Veel mensen hebben zich aan de oproep gehouden om indien mogelijk thuis te blijven. Het aantal verkeersongevallen viel daardoor mee. Er is vooral blikschade en er zijn geen berichten over ernstig gewonden. Vooral in het noorden waren er ongelukken, zoals op de A7 en A31. Maar verder waren er op de snelwegen geen grote problemen, meldt de ANWB.
In de loop van de middag loopt de temperatuur op en verdwijnt de meeste ijzel, waardoor het ook minder glad wordt.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, kan over ruim een week optreden in het stadion GelreDome in Arnhem. De gemeente heeft een evenementenvergunning verleend voor de beide concerten.
2 uur geledenUITHOORN (ANP) - De voorstanders van een asielopvang in het Noord-Hollandse Uithoorn hebben donderdagavond een einde gemaakt aan hun protest bij het gemeentehuis. Ze vertrokken nadat ze waren belaagd door tegenstanders van de opvang. Die gooiden onder meer met flessen en eieren. Ook werden enkele rookbommen afgestoken. De politie hield de beide groepen uit elkaar.
2 uur geledenUITHOORN (ANP) - Voorstanders en tegenstanders van de komst van een asielzoekerscentrum demonstreren donderdagavond in het Noord-Hollandse Uithoorn. Enkele honderden anti-azc-betogers liepen in een mars vanaf de beoogde locatie van de opvang naar een plein bij het gemeentehuis, waar PVV-leider Geert Wilders ze toesprak.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
9 uur geleden