Code rood ook in Groningen en Drenthe beëindigd
DEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft tegen 13.00 uur het weeralarm code rood beëindigd in Groningen, Drenthe en op de Waddeneilanden. Het instituut waarschuwt wel dat het vooral in Groningen en Drenthe nog verraderlijk glad kan zijn door ijzel en sneeuwresten. In het hele land geldt maandagmiddag nog code geel, met uitzondering van Zeeland.
KNMI en Rijkswaterstaat wijzen erop dat het maandagmiddag vooral op lokale wegen en woonwijken nog glad kan zijn.
Op veel plaatsen in het land bleven basisscholen en de kinderopvang maandag dicht. Veel mensen hebben zich aan de oproep gehouden om indien mogelijk thuis te blijven. Het aantal verkeersongevallen viel daardoor mee. Er is vooral blikschade en er zijn geen berichten over ernstig gewonden. Vooral in het noorden waren er ongelukken, zoals op de A7 en A31. Maar verder waren er op de snelwegen geen grote problemen, meldt de ANWB.
In de loop van de middag loopt de temperatuur op en verdwijnt de meeste ijzel, waardoor het ook minder glad wordt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor een optreden in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat Corné H. (30) vervolgen voor een gijzeling in de PI Vught op 5 december afgelopen jaar. Hij hield toen een groep medewerkers urenlang tegen hun wil vast en bedreigde ze met een mes. H. zat in de penitentiaire inrichting in afwachting van plaatsing in een tbs-kliniek, een maatregel die hem was opgelegd nadat hij in maart 2024 vier mensen had gegijzeld in een café in Ede.
3 uur geleden