
Code rood om noodweer op Ibiza, ingetrokken voor Valencia
IBIZA-STAD (ANP/AFP) - De Spaanse nationale weerdienst heeft code rood afgegeven voor de Spaanse eilanden Ibiza en Formentera in verband met overstromingsgevaar. Voor de regio Valencia, waar de weerswaarschuwing sinds maandag gold, is het hoogste alarmniveau niet langer van kracht.
Op Ibiza waarschuwen meteorologen voor "buitengewoon gevaarlijke situaties" vanwege de hevige regenval die plotselinge overstromingen kan veroorzaken. De autoriteiten roepen de inwoners van Ibiza-Stad op om niet te reizen en buitenactiviteiten te vermijden.
De Spaanse weerdienst AEMET heeft de weerswaarschuwing voor hevige regens en onweer in Valencia met twee niveaus verlaagd naar code geel. De regio werd in oktober vorig jaar zwaar getroffen door dodelijke overstromingen. 235 mensen kwamen door het noodweer om het leven. Gevreesd werd voor soortgelijke overstromingen. Uit voorzorg bleven scholen en andere openbare ruimtes maandag gesloten.
Meer uit Buitenland
QUANTICO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het erg kwalijk als de Nobelprijs voor de Vrede niet naar de Verenigde Staten gaat. Hij claimde in een toespraak voor hoge militairen dat hij misschien wel acht conflicten in acht maanden gaat oplossen, maar dat de prestigieuze prijs naar "een of andere vent die helemaal niks heeft gedaan" zal gaan. "Het zou een grote belediging zijn voor ons land."
2 minuten geledenQUANTICO (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth gaat naar eigen zeggen een einde maken aan "decennia van aftakeling" bij de Amerikaanse krijgsmacht. Hij sprak over de "standaarden" van militairen op een uitzonderlijke bijeenkomst van hoge militairen die hij van over de hele wereld had teruggeroepen. Wie zich daar niet bij thuis voelt, heeft volgens Hegseth niets bij de krijgsmacht te zoeken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump schroomt niet hoge militairen te ontslaan als zij iets doen wat hem niet zint. Dat zei hij voorafgaand aan een bijeenkomst met topmilitairen van de Amerikaanse krijgsmacht elders in het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Hamas drie of vier dagen de tijd heeft om met een reactie te komen op het Amerikaanse vredesplan dat op tafel ligt. Dinsdag vinden in Qatar hierover gesprekken plaats met onderhandelaars van Hamas en Turkije. De Israëlische premier Netanyahu heeft al steun uitgesproken voor het plan.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense omroep DR stemt in november niet voor het boycotten van Israël op het Eurovisie Songfestival. De omroep is daarmee een van de eerste landen die publiekelijk kenbaar maakt tegen uitsluiting te zijn.
1 uur geledenHANOI (ANP/AFP) - Bualoi, de storm die afgelopen weekend zeker twaalf uur lang over Vietnam raasde, heeft een spoor van vernieling achtergelaten. Het dodental als gevolg van de tropische storm is inmiddels opgelopen tot 26, tientallen mensen zijn nog vermist. Zeker honderd mensen raakten gewond. Ook zijn huizen, belangrijke infrastructuur en gewassen vernield door de aanhoudende overstromingen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse ambassadeur in Frankrijk Nathi Mthethwa is dood aangetroffen in Parijs, melden Franse media.
2 uur geleden