Code rood in Catalonië om noodweer en mogelijke tornado's
BARCELONA (ANP) - In de regio Catalonië is code rood afgegeven vanwege zwaar noodweer, melden Spaanse media als El Mundo en Telecinco. De regionale weerdienst waarschuwt voor overstromingen, zware windstoten, hagelbuien en mogelijk zelfs tornado's.
Grote delen van Spanje kampen met het noodweer, dat zeker 62 mensen het leven heeft gekost. Vooral de regio rond Valencia is zwaar getroffen. In Catalonië geldt het hoogste waarschuwingsniveau voor het gebied Baix Llobregat, naast Barcelona. In de stad zelf is sprake van een "hoog risico". Kuststad Barcelona houdt rekening met hoge golven en heeft daarom een noodplan geactiveerd. De stranden zijn gesloten en het is verboden te zwemmen.
In Catalonië worden hagelstenen met een diameter van meer dan 2 centimeter verwacht. De wind kan snelheden tot 90 kilometer per uur aannemen,
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
16 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
6 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
7 uur geleden