Code oranje wegens hittegolf in zuidelijke delen van Frankrijk
PARIJS (ANP) - In delen van Frankrijk geldt vanaf zondagmiddag code oranje vanwege de hitte. In het zuidwesten van het land, langs delen van de grenzen met Italië en Zwitserland en in het noorden van Corsica worden lokaal temperaturen verwacht tot 38 graden. Daar moet men rekening mee houden, waarschuwen de autoriteiten.
"Het advies is om tijdens de warmste uren niet naar buiten te gaan", schrijft de Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin op X. Code oranje geldt vanaf 12.00 uur. De hoge temperaturen houden mogelijk aan tot en met woensdag.
De gebieden waar code oranje geldt, zijn populair onder Nederlandse toeristen. Het gaat onder meer om de streek rond Bordeaux, de Dordogne en delen van Corsica. In andere zuidelijke delen van Frankrijk geldt code geel.
Dringende adviezen
Voor Parijs, waar de Olympische Spelen worden gehouden, geldt geen waarschuwing. Wel worden sommige evenementen op andere plekken in Frankrijk gespeeld. Zo staan voor dinsdag en woensdag een mannen- en een vrouwenvoetbalwedstrijd op de agenda in Bordeaux.
Code geel betekent in Frankrijk dat mensen voorzichtig moeten zijn en rekening moeten houden met het weer. Vanaf code oranje krijgen mensen dringende adviezen over hun veiligheidssituatie en wordt ze aangeraden om zich daaraan te houden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
7 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
11 uur geleden