Code oranje voor provincie Antwerpen
DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor de provincie Antwerpen is bijgesteld naar code oranje. Mensen krijgen het advies alleen naar deze regio in België te reizen als dit echt noodzakelijk is. Reizigers die toch in de provincie zijn, krijgen het dringende advies na terugkeer twee weken in quarantaine te gaan.
Het kabinet heeft dit besluit genomen omdat het aantal besmettingen in Antwerpen de afgelopen periode fors is gestegen. Er wordt naar verwachting deze week een avondklok ingesteld in de hele provincie tussen 23.30 en 06.00 uur. Mensen kunnen wel door de provincie naar hun bestemming reizen als deze buiten het 'oranje’ gebied ligt, maar krijgen het advies om niet te stoppen om te rusten of te tanken.
De ANVR, de belangenvereniging van reisbureau, is erg blij dat het ministerie van Buitenlandse Zaken hier al duidelijkheid over heeft gegeven. "Antwerpen is voor ons geen hotspot omdat mensen hier vooral individueel naar toe reizen. Maar het is wel een belangrijke gateway naar het zuiden voor heel veel mensen", zegt directeur Frank Oostdam. "Veel mensen op weg naar Frankrijk gaan door Antwerpen. De trend is dat meer mensen met de auto op pad gaan, omdat ze dan het gevoel hebben dat ze controle over de situatie houden. Het is fijn dat zij weten waar ze aan toe zijn. We zijn daarom blij dat het ministerie dit meteen duidelijk heeft gemaakt."
Meeste landen in EU op 'geel'
Een groot deel van de Europese landen staat momenteel op 'geel'. Dit betekent dat reizigers wegens het coronavirus moeten oppassen voor extra risico's, maar dat ze prima naar die plek kunnen reizen. De laatste tijd krijgen meer Europese plaatsen weer een oranje advies wegens regionale uitbraken van het virus. Maandag werd al een negatief reisadvies afgegeven voor de Spaanse stad Barcelona en haar randgemeenten. Ook Kroatië kreeg eerder zo'n aangescherpt advies. Dat betekent dat vakanties naar zo'n land of regio worden afgeraden. "De code oranje voor Barcelona was voor ons spannender omdat daar veel mensen georganiseerd naar toe reizen. Dat een reisadvies wordt bijgesteld is helaas realisme dit jaar voor de vakantieganger", aldus Oostdam.
Mensen die toch naar een oranje regio reizen, zijn vaak niet verzekerd.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
1 dag geleden