Code oranje voor noorden Nederland om storm Conall
DE BILT (ANP) - Het KNMI geeft code oranje af voor het noorden van Nederland wegens storm Conall. De code oranje, waarmee het KNMI waarschuwt dat er grote kans is op gevaarlijk weer, geldt voor Noord-Holland, Flevoland, het IJsselmeergebied, het Waddengebied, Friesland, Overijssel, Drenthe en Groningen.
De waarschuwing gaat om 18.00 uur in voor Noord-Holland en het Waddengebied en duurt daar vooralsnog tot 22.00 uur. Voor Flevoland en het IJsselmeergebied is de code oranje van 19.00 tot 23.00 uur van kracht, en voor Friesland, Overijssel en Drenthe van 20.00 tot middernacht. Voor Groningen geldt de waarschuwing van 21.00 tot 01.00 uur.
Volgens het KNMI krijgt vooral het noorden te maken met overlast en schade door Conall. De storm gaat gepaard met zeer zware windstoten van 120 tot 130 kilometer per uur in de kustgebieden en 100 tot 110 kilometer per uur "een stukje landinwaarts". In de gebieden waarvoor code oranje geldt, kunnen gevaarlijke situaties ontstaan, aldus het weerinstituut. "Het verkeer zal hinder ondervinden, vooral fietsers en bestuurders van vrachtwagens en auto's met aanhanger moeten alert zijn. Bomen kunnen omwaaien en er is kans op schade aan huizen en gebouwen zoals aan daken."
Zware windstoten
Voor Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland geldt code geel voor zware windstoten van 80 tot 100 kilometer per uur, waar het verkeer ook hinder van kan ondervinden. "Er is kans op ongelukken door het afbreken van boomtakken en rondvliegende voorwerpen zoals dakpannen of tuinmeubels", aldus het KNMI. Voor Zuid-Holland is code geel uitgevaardigd voor 16.00 tot 20.00 uur, voor Utrecht van 17.00 tot 20.00 uur en voor Gelderland van 17.00 tot 23.00 uur.
Voor de gebieden waar later woensdag code oranje van kracht zal zijn, geldt zowel voorafgaand aan die waarschuwing als erna ook code geel. Met code geel geeft het KNMI aan dat er kans is op gevaarlijk weer. De (zeer) zware windstoten verlaten in de eerste helft van de nacht het land.
Meer uit Binnenland
RAMALLAH (ANP) - Israël heeft de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah ingetrokken. Om hoeveel mensen het gaat, wat hun functies zijn en wat voor gevolgen deze stap heeft, is nog niet bekend.
1 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Vanuit Den Helder is het marineschip Zr.Ms. Evertsen zondagmiddag voor ruim drie maanden vertrokken naar het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat vaart de komende weken richting de Middellandse Zee en kan worden ingezet in de Straat van Hormuz, meldt Defensie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Dit had nooit mogen gebeuren", zegt de familie van de omgekomen man die op de NDSM-kade is neergeschoten. "Wat een mooie, zonnige en gezellige vrijdagmiddag voor ons was, is geëindigd in een drama. Ineens moeten we in de verleden tijd praten over mijn lieve man, vader en supertrotse opa", schrijft de familie van de 61-jarige man in een reactie die Namens de Familie heeft uitgestuurd.
6 uur geledenLOBITH (ANP) - Het waterpeil van de Rijn heeft door de droogte een nieuw dieptepunt bereikt. Bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenstroomt, werd zondag rond het middaguur een peil van 6,10 meter gemeten, laten de meetuitslagen van Rijkswaterstaat zien. Zo laag stond het water nog nooit sinds de waterstanden er worden gemeten. Dat gebeurt sinds 1866.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Vredesprotest 'Stop de Oorlogskoorts' heeft duizenden mensen naar De Dam in Amsterdam getrokken. Zo'n 3000 aanwezigen scharen zich achter de organisatie die "ziet dat de regering zich voorbereidt op oorlog waar de Nederlander de prijs voor betaalt".
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Universiteit Maastricht schorst een uit Gaza afkomstige student na commotie over een door hem geposte onlinevideo, waarin hij naar beelden kijkt over Palestijnse strijders in gevechtsuniformen en lijkt te zeggen: "Seventh of October. This is me" (7 oktober, dit ben ik), terwijl hij naar het tv-scherm wijst.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Weeronline verwacht aankomende week uitzonderlijke temperaturen voor eind september. In grote delen van het land kan het kwik boven de 25 graden uitkomen. Halverwege de week wordt de hitte verdreven door buien met mogelijk onweer.
8 uur geleden