Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Code oranje voor noorden Nederland om storm Conall

Code oranje voor noorden Nederland om storm Conall

DE BILT (ANP) - Het KNMI geeft code oranje af voor het noorden van Nederland wegens storm Conall. De code oranje, waarmee het KNMI waarschuwt dat er grote kans is op gevaarlijk weer, geldt voor Noord-Holland, Flevoland, het IJsselmeergebied, het Waddengebied, Friesland, Overijssel, Drenthe en Groningen.

De waarschuwing gaat om 18.00 uur in voor Noord-Holland en het Waddengebied en duurt daar vooralsnog tot 22.00 uur. Voor Flevoland en het IJsselmeergebied is de code oranje van 19.00 tot 23.00 uur van kracht, en voor Friesland, Overijssel en Drenthe van 20.00 tot middernacht. Voor Groningen geldt de waarschuwing van 21.00 tot 01.00 uur.

Volgens het KNMI krijgt vooral het noorden te maken met overlast en schade door Conall. De storm gaat gepaard met zeer zware windstoten van 120 tot 130 kilometer per uur in de kustgebieden en 100 tot 110 kilometer per uur "een stukje landinwaarts". In de gebieden waarvoor code oranje geldt, kunnen gevaarlijke situaties ontstaan, aldus het weerinstituut. "Het verkeer zal hinder ondervinden, vooral fietsers en bestuurders van vrachtwagens en auto's met aanhanger moeten alert zijn. Bomen kunnen omwaaien en er is kans op schade aan huizen en gebouwen zoals aan daken."

Zware windstoten

Voor Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland geldt code geel voor zware windstoten van 80 tot 100 kilometer per uur, waar het verkeer ook hinder van kan ondervinden. "Er is kans op ongelukken door het afbreken van boomtakken en rondvliegende voorwerpen zoals dakpannen of tuinmeubels", aldus het KNMI. Voor Zuid-Holland is code geel uitgevaardigd voor 16.00 tot 20.00 uur, voor Utrecht van 17.00 tot 20.00 uur en voor Gelderland van 17.00 tot 23.00 uur.

Voor de gebieden waar later woensdag code oranje van kracht zal zijn, geldt zowel voorafgaand aan die waarschuwing als erna ook code geel. Met code geel geeft het KNMI aan dat er kans is op gevaarlijk weer. De (zeer) zware windstoten verlaten in de eerste helft van de nacht het land.

Meer uit Binnenland

Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

2 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

3 uur geleden
Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

3 uur geleden
Calandbrug weer dicht na storing, oorzaak onduidelijk

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.

4 uur geleden
Verdachte en slachtoffer Beek en Donk hadden een relatie

BEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.

4 uur geleden
Nederlanders in Frankrijk gewaarschuwd voor demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Frankrijk aangepast. Het ministerie waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor gewelddadige demonstraties in het land. De kleur van het reisadvies blijft geel.

4 uur geleden