Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Code oranje voor Groningen om winters weer beëindigd

Code oranje voor Groningen om winters weer beëindigd

DE BILT (ANP) - De code oranje voor Groningen vanwege grote hinder door sneeuw en bevriezing van natte weggedeelten geldt niet meer. De code oranje, waarmee het KNMI aangeeft dat er een grote kans is op gevaarlijk weer, is om 05.21 uur beëindigd, meldt het weerinstituut. Voor het hele land, behalve het Waddengebied, geldt nog wel code geel.

Eerder verwachtte het KNMI nog dat de code oranje tot vrijdag 08.00 uur zou gelden. De code geel geldt voor de zuidelijke provincies en Utrecht en Noord- en Zuid-Holland tot 10.00 uur, en voor de overige provincies tot 09.00 uur. Met code geel geeft het KNMI aan dat er kans is op gevaarlijk weer.

De code geel die nu in Groningen en de rest van Nederland uitgezonderd de Wadden van kracht is, is uitgegeven omdat het plaatselijk verraderlijk glad kan zijn door sneeuw- en hagelbuien, en vooral in het oosten en noorden ook door sneeuw en restanten daarvan. "Ook kan het in het hele land glad worden door bevriezing van natte weggedeelten", aldus het KNMI.

Het KNMI heeft ook een code geel uitgegeven wegens zware windstoten voor Zeeland en Noord- en Zuid-Holland. Die geldt vooralsnog vrijdag van 12.00 tot 18.00 uur.

Meer uit Binnenland

Arrestatie na mishandeling in Den Haag, twee mannen gewond

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.

33 minuten geleden
WorldPride Amsterdam: wij staan naast onze community in Berlijn

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".

55 minuten geleden
NCTV wacht meer info uit Duitsland over aanslag Berlijn af

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) wacht voor verdere duiding van de aanslag in Berlijn nadere informatie uit Duitsland af. De NCTV spreekt in een verklaring van een "vreselijke gebeurtenis" en leeft mee met slachtoffers en nabestaanden. "Waar de Pride staat voor tolerantie en vrijheid, eindigt deze in chaos en verdriet."

1 uur geleden
Marcouch vol afschuw over 'laffe en brute' aanval Berlijn

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zijn afschuw uitgesproken over de "laffe en brute aanval op mensen die in Berlijn vreedzaam bijeenkwamen om vrijheid, gelijkwaardigheid en het leven te vieren".

1 uur geleden
Jetten: aanslag op vrije en tolerante samenleving bij Pride

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten spreekt van "een regelrechte aanslag op onze vrije en tolerante samenleving" nadat in Berlijn een automobilist is ingereden op een menigte tijdens de Pride. In een bericht op X heeft hij het over een "afschuwelijke daad van agressie".

2 uur geleden
Halsema: waar nodig extra maatregelen bij WorldPride Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam laat weten dat er bij de WorldPride in haar stad "waar nodig" extra maatregelen worden getroffen. Dit naar aanleiding van de aanslag in Berlijn zaterdag. De Amsterdamse driehoek (politie, burgemeester en Openbaar Ministerie) heeft overlegd en er is nauw contact met de organisatie, stelt ze.

2 uur geleden
Zomercarnaval in Rotterdam rustig verlopen, wel aanhoudingen

ROTTERDAM (ANP) - Het Zomercarnaval in Rotterdam is zaterdag wat de politie betreft rustig verlopen. Er waren her en der opstootjes waar de politie moest optreden, maar er deden zich geen grote incidenten voor, aldus de politie. Er zijn in totaal 29 mensen aangehouden, voor allerlei verschillende zaken.

2 uur geleden