Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Code oranje verder afgeschaald, code rood nog in noorden

Code oranje verder afgeschaald, code rood nog in noorden

DE BILT (ANP) - Voor steeds meer provincies schaalt het KNMI de waarschuwingscode af. De provincies Utrecht, Zuid-Holland en Zeeland hebben na Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel vrijdagavond rond 21.30 uur de code geel gekregen. Alleen in Noord-Holland, Flevoland, Friesland, het IJsselmeergebied en het Waddengebied geldt nog code rood.

In die laatste gebieden komen zeer zware windstoten voor van 100 tot 130 kilometer per uur. In de noordelijke provincies Groningen en Drenthe raast de wind met snelheden van 100 tot 120 kilometer per uur, vandaar dat daar code oranje nog van kracht is. In de gebieden waar code geel van kracht is, komen windstoten van 75 tot 90 kilometer per uur voor.

Het weerinstituut waarschuwt dat door storm Eunice nog altijd aanzienlijke schade en "zeer gevaarlijke situaties" kunnen ontstaan "als gevolg van omvallende bomen en rondvliegende voorwerpen". Naar het einde van de vrijdagavond en in de nacht neemt de wind vanuit het zuiden af.

Meer uit Binnenland

Ook zondag nog problemen op het spoor bij Rotterdam door storing

UTRECHT (ANP) - De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.

1 uur geleden
Man aangehouden in Breda in verband met explosie bij bedrijf

BREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.

2 uur geleden
Overleden persoon aangetroffen in woning in Horst

HORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.

2 uur geleden
Tientallen meldingen van lawaai door festival Kralingse Bos

ROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.

12 uur geleden
Drukte op Franse snelwegen door begin vakantie en feestdag

PERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.

16 uur geleden
Nienke Wijnhoven: beslissing over Rietbergen doet pijn

HILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.

17 uur geleden
Nederlandse film Doodgewoon in race voor Studenten Oscar

HOLLYWOOD (ANP) - De Nederlandse film Doodgewoon van regisseur Ronald Zuidinga is dit jaar in de race voor een Studenten Oscar. Dat heeft de Academy in Hollywood, die de prijzen uitreikt, bekendgemaakt. De film is een van de vijftien kanshebbers in de categorie beste dramafilm.

19 uur geleden