Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Code oranje opgeheven in westen en delen zuiden van het land

Code oranje opgeheven in westen en delen zuiden van het land

DE BILT (ANP) - In delen van het land is code oranje in verband met gladheid niet langer van kracht. De waarschuwing is ingetrokken voor de provincie Zeeland. In Noord-Holland, Utrecht, Zuid-Holland en Noord-Brabant is zij gewijzigd in code geel.

Het KNMI kondigde zondag code oranje af omdat het verraderlijk glad was door ijzel als gevolg van regenbuien die vallen op een bevroren ondergrond. Bij code oranje waarschuwt het KNMI dat er "grote kans is op gevaarlijk of extreem weer waarbij de impact groot is en er kans is op schade, letsel of veel overlast". Mensen krijgen dan de oproep om zich voor te bereiden, bijvoorbeeld door binnen te blijven.

In de overige provincies blijft code oranje van kracht, al is de verwachting dat ook daar de temperatuur zal stijgen waardoor de gladheid afneemt.

Meer uit Binnenland

KNMI verwacht woensdag in ochtendspits weer hinder door sneeuw

DE BILT (ANP) - Komende nacht en vooral woensdagochtend gaat het vanuit het westen weer sneeuwen. "Met name tijdens de ochtendspits gaat dit hinder opleveren voor het verkeer", verwacht het KNMI. Het meteorologische instituut voorziet "op uitgebreide schaal" sneeuwval. Code geel blijft van kracht in het hele land. Met die code waarschuwt het KNMI mensen voor gladheid op de weg.

1 minuut geleden
ProRail: opstarten treinverkeer vergt veel moeite

UTRECHT (ANP) - Het kost veel moeite om het NS-treinverkeer weer op te starten na de IT-storing bij het bedrijf. Spoorbeheerder ProRail meldt dat veel treinen op verkeerde plekken staan en dat de vele wisselstoringen de zaak bemoeilijken. Met name rond Amsterdam gaat het nog niet naar behoren, volgens ProRail "door een vervelende samenloop van omstandigheden".

10 minuten geleden
Lange rij bij helpdesk KLM op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Bij de helpdesk van KLM op Schiphol staat een lange rij, ziet een fotograaf van het ANP. Bijna driehonderd KLM-vluchten van en naar Schiphol zijn dinsdag geschrapt vanwege de sneeuwval.

21 minuten geleden
Treinverkeer langzaam weer opgestart, nog wel veel verstoringen

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer van de NS is na 10.00 uur langzaam weer opgestart. "De eerste treinen zijn vertrokken", laat een woordvoerder van de spoorvervoerder weten.

51 minuten geleden
OVV: oorzaak neerstorten vliegtuigje op A58 blijft onduidelijk

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) heeft niet kunnen achterhalen wat de oorzaak is geweest van het ongeluk in juli 2024 toen een vliegtuigje neerstortte op de A58 bij Rucphen. Door het ongeluk kwam de piloot, een 67-jarige man uit Roosendaal, om het leven.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat ziet files snel afnemen

DEN HAAG (ANP) - De files die dinsdagochtend zijn ontstaan door het winterse weer nemen snel af, meldt Rijkswaterstaat. Alleen in het zuidwesten zijn er nog vertragingen door gladheid. Er staat rond 10.20 uur nog zo'n 50 kilometer file. Rijkswaterstaat benadrukt wel dat nu er minder verkeer is, de weg sneller wit kan worden. "Uiteraard blijven we schuiven en strooien."

1 uur geleden
KNRM redde in 2025 meer mensen

IJMUIDEN (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) moest in 2025 iets vaker het water op om mensen en dieren te redden dan in 2024. Volgens een woordvoerder was de zomer van 2025 vergelijkbaar met die van 2024, en waren er vaker reddingsacties met schepen waar veel mensen op zaten. Daardoor is het aantal geredde mensen hoger, met 3592 in 2025 tegenover 2987 in 2024.

2 uur geleden