Code oranje in groot deel van het land vanwege zware windstoten
DE BILT (ANP) - Het KNMI geeft woensdag vanaf 08.00 uur code oranje af in een groot deel van het land vanwege zware windstoten. De weerwaarschuwing geldt voor de provincies Noord- en Zuid-Holland, Flevoland, het IJsselmeer, de Wadden, Groningen, Friesland, Drenthe en Overijssel. Voor de rest van het land is code geel van kracht.
Het weerinstituut verwacht in het begin van de ochtend zeer zware windstoten van 100 tot 120 kilometer per uur in Noord- en Zuid-Holland, Flevoland en het IJsselmeergebied. Vooral aan de kust en in het IJsselmeergebied kunnen die plaatselijk nog zwaarder zijn. Het Waddengebied en de vier noordelijke provincies krijgen vanaf het einde van de ochtend met dit soort windsnelheden te maken.
Het KNMI meldt dat door de extreme weersomstandigheden schade en gevaar kan ontstaan door omvallende bomen en rondvliegende voorwerpen. In Zuid-Holland neemt de wind aan het einde van de ochtend af, op andere plekken in het land gebeurt dit halverwege de middag.
In de provincies waar code geel geldt, komen woensdagochtend en -middag zware windstoten voor van 75 tot 100 kilometer per uur.
Schiphol heeft in de nacht van dinsdag op woensdag al laten weten dat er tijdens een flink deel van de dag maar zeer beperkt vliegverkeer mogelijk is. Tussen 09.00 en 15.00 uur zal er woensdag niet of nauwelijks van en naar de luchthaven gevlogen kunnen worden. Hoeveel vluchten hierdoor worden getroffen, is nog onbekend.
De ANWB verwacht een "onstuimige woensdagochtendspits" en zegt dat automobilisten rekening moeten houden met windstoten en buien. Files in de spits kunnen hierdoor wat langer uitvallen dan gewoonlijk, aldus de ANWB. Vanwege de harde wind geldt op de N307 tussen Lelystad en Enkhuizen een inhaalverbod en is de maximum snelheid teruggebracht naar 70 kilometer per uur.
Meer uit Binnenland
MALDEN (ANP) - De eerste agenten die afkwamen op de verdachte situatie bij een woning in Overasselt zijn direct beschoten. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef van eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie. Twee agenten raakten gewond. Ze verblijven nog in het ziekenhuis, maar zijn buiten levensgevaar.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal losse pakketjes dat vanuit China Nederland binnenkomt, is met bijna de helft afgenomen sinds op 1 juli een extra invoerheffing werd ingevoerd. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Douane die staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) tijdens een Kamerdebat heeft bekendgemaakt.
46 minuten geledenMALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt onder valt, overweegt de woning die doelwit was te sluiten. Het huis aan de Ewijkseweg werd in de nacht van maandag op dinsdag belaagd door een groep gewapende mensen. "Ik heb hier nog geen beslissing over genomen", zei de burgemeester tijdens een persconferentie. "Maar dit kan zo niet langer. Ik heb alleen nog geen sluitende oplossing."
1 uur geledenMALDEN (ANP) - Onder de 34 mensen die zijn aangehouden in verband met de schietpartij in Overasselt zijn Fransen, Belgen, Algerijnen en Nederlanders. Dat zei Monique Vinkesteijn, plaatsvervangend hoofdofficier van het parket Oost-Nederland van het Openbaar Ministerie tijdens een persconferentie. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij moord en doodslag, poging tot moord en doodslag en het voorbereiden van een ontvoering. Ze verwacht nog meer aanhoudingen.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft dinsdag 34 mensen aangehouden na het geweld in het Gelderse Overasselt. Agenten hebben de personen op verschillende plaatsen aangehouden, onder meer in een nabijgelegen maisveld en tijdens acties bij het station van Nijmegen en op de snelwegen A73 en A76 in Limburg. Ook zijn meerdere wapens en voertuigen in beslag genomen.
1 uur geledenMALDEN (ANP) - De man die dinsdagochtend is omgekomen bij een schietpartij in Overasselt is een 51-jarige man uit Wijchen. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef bij de eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Beatrix en prinses Amalia gaan volgende week woensdag naar de uitvaart van koning Harald van Noorwegen. Dat maakte de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) dinsdag bekend.
2 uur geleden