Code oranje in groot deel van het land vanwege zware windstoten
DE BILT (ANP) - Het KNMI geeft woensdag vanaf 08.00 uur code oranje af in een groot deel van het land vanwege zware windstoten. De weerwaarschuwing geldt voor de provincies Noord- en Zuid-Holland, Flevoland, het IJsselmeer, de Wadden, Groningen, Friesland, Drenthe en Overijssel. Voor de rest van het land is code geel van kracht.
Het weerinstituut verwacht in het begin van de ochtend zeer zware windstoten van 100 tot 120 kilometer per uur in Noord- en Zuid-Holland, Flevoland en het IJsselmeergebied. Vooral aan de kust en in het IJsselmeergebied kunnen die plaatselijk nog zwaarder zijn. Het Waddengebied en de vier noordelijke provincies krijgen vanaf het einde van de ochtend met dit soort windsnelheden te maken.
Het KNMI meldt dat door de extreme weersomstandigheden schade en gevaar kan ontstaan door omvallende bomen en rondvliegende voorwerpen. In Zuid-Holland neemt de wind aan het einde van de ochtend af, op andere plekken in het land gebeurt dit halverwege de middag.
In de provincies waar code geel geldt, komen woensdagochtend en -middag zware windstoten voor van 75 tot 100 kilometer per uur.
Schiphol heeft in de nacht van dinsdag op woensdag al laten weten dat er tijdens een flink deel van de dag maar zeer beperkt vliegverkeer mogelijk is. Tussen 09.00 en 15.00 uur zal er woensdag niet of nauwelijks van en naar de luchthaven gevlogen kunnen worden. Hoeveel vluchten hierdoor worden getroffen, is nog onbekend.
De ANWB verwacht een "onstuimige woensdagochtendspits" en zegt dat automobilisten rekening moeten houden met windstoten en buien. Files in de spits kunnen hierdoor wat langer uitvallen dan gewoonlijk, aldus de ANWB. Vanwege de harde wind geldt op de N307 tussen Lelystad en Enkhuizen een inhaalverbod en is de maximum snelheid teruggebracht naar 70 kilometer per uur.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
5 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
8 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
11 uur geleden