
Code oranje in België en Frankrijk wegens storm Eunice
BRUSSEL/PARIJS (ANP/BELGA/AFP) - Zowel in delen van België als van Frankrijk is voor vrijdag code oranje afgekondigd wegens storm Eunice. De storm kan voor rukwinden van ruim 140 kilometer per uur zorgen. Mogelijk wordt in het westen van Vlaanderen nog opgeschaald naar code rood.
In Frankrijk geldt de waarschuwing voor vier departementen langs de kust. In een groot deel van het land is code geel afgekondigd. De Franse weerdienst Météo France waarschuwt voor verstoord vlieg- en treinverkeer, evenals schade aan stroomleidingen.
In België is code oranje afgekondigd voor het grootste deel van Vlaanderen. In de rest van het land geldt code geel. Het Koninklijk Meteorologisch Instituut (KMI) waarschuwt voor "aanzienlijke" schade. Ook kan het verkeer "ernstig gestoord" worden. De provincie Vlaams-Brabant sluit vrijdag alle provinciale parken. In bijvoorbeeld Antwerpen en Brussel gaan parken en begraafplaatsen op slot.
Ook in Nederland geldt vrijdag code oranje voor storm Eunice. Vanaf 14.00 uur ligt het treinverkeer hier stil. In delen van het Verenigd Koninkrijk is een zeldzame code rood afgegeven.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen zijn toch niet welkom in een onlangs geopend vakantieresort in Wonsan Kalma, aan de oostkust van Noord-Korea. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov bracht daar vorige week nog een bezoek en sprak van een "goede toeristische attractie".
10 minuten geledenSUWAYDA (ANP/AFP) - Gewapende groepen die gesteund worden door de Syrische regering zijn toch weer slaags geraakt met druzische strijders in het zuiden van het land. Donderdag was een wapenstilstand ingegaan, hadden regeringstroepen zich uit de stad Suwayda en omstreken teruggetrokken en leek de rust weer te keren.
13 minuten geledenBOOM (ANP) - Tomorrowland gaat vrijdag volledig en voor alle bezoekers met een ticket open. De organisatie van het Belgische festival volgt daarin het meest optimistische scenario dat op tafel lag na de grote brand op woensdag, waarbij het hoofdpodium volledig afbrandde. In de nacht van donderdag op vrijdag werd met man en macht gebouwd aan een nieuw podium.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leider van een beruchte Libische militie is op verzoek van het Internationaal Strafhof (ICC) in Duitsland opgepakt. Khaled El Hishri's overlevering aan het hof in Den Haag wordt voorbereid.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties eist een spoedig onderzoek naar het bloedige geweld tussen met name druzen en bedoeïenen in de Zuid-Syrische stad Suweyda. De verantwoordelijken mogen daarmee niet wegkomen, vindt Hoge Commissaris Volker Türk.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij met de nieuwe Europese sancties tegen Rusland, waarover vrijdag afspraken zijn gemaakt. "Dit besluit is essentieel en komt op het goede moment, zeker nu als antwoord op het feit dat Rusland met grotere wreedheid aanvallen uitvoert op onze steden en dorpen", schrijft hij op X.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrische troepen bereiden zich toch weer voor om ingezet te worden in de Zuid-Syrische stad Suweyda. Ze moeten daar een einde maken aan gevechten tussen druzen en bedoeïenen, zegt een woordvoerder van het Syrische ministerie van Binnenlandse Zaken.
4 uur geleden