
Code oranje in België en Frankrijk wegens storm Eunice
BRUSSEL/PARIJS (ANP/BELGA/AFP) - Zowel in delen van België als van Frankrijk is voor vrijdag code oranje afgekondigd wegens storm Eunice. De storm kan voor rukwinden van ruim 140 kilometer per uur zorgen. Mogelijk wordt in het westen van Vlaanderen nog opgeschaald naar code rood.
In Frankrijk geldt de waarschuwing voor vier departementen langs de kust. In een groot deel van het land is code geel afgekondigd. De Franse weerdienst Météo France waarschuwt voor verstoord vlieg- en treinverkeer, evenals schade aan stroomleidingen.
In België is code oranje afgekondigd voor het grootste deel van Vlaanderen. In de rest van het land geldt code geel. Het Koninklijk Meteorologisch Instituut (KMI) waarschuwt voor "aanzienlijke" schade. Ook kan het verkeer "ernstig gestoord" worden. De provincie Vlaams-Brabant sluit vrijdag alle provinciale parken. In bijvoorbeeld Antwerpen en Brussel gaan parken en begraafplaatsen op slot.
Ook in Nederland geldt vrijdag code oranje voor storm Eunice. Vanaf 14.00 uur ligt het treinverkeer hier stil. In delen van het Verenigd Koninkrijk is een zeldzame code rood afgegeven.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft achter gesloten deuren een nieuw voorstel gedaan om een deal met de Verenigde Staten te kunnen sluiten over het eigen nucleaire programma. Het land wil bij de verrijking van uranium samenwerken met andere landen in de regio en Amerikaanse investeerders, zeggen Iraanse bronnen tegen de krant The New York Times.
5 minuten geledenTIRANA (ANP/AFP) - De Socialistische Partij van de Albanese premier Edi Rama heeft een grote overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen en daarmee zijn vierde termijn veiliggesteld, blijkt uit de officiële resultaten. De Socialistische Partij behaalde zondag 52,1 procent van de stemmen, tegenover 34,2 procent voor een alliantie van oppositiepartijen onder leiding van zijn belangrijkste rivaal Sali Berisha.
1 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/DPA) - José Mujica, van 2010 tot 2015 president van Uruguay, is op 89-jarige leeftijd overleden, maakte de Uruguayaanse president Yamandú Orsi dinsdag bekend. Mujica stierf aan slokdarmkanker, die dusdanig was uitgezaaid dat hij niet langer werd behandeld.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn voornemen om een luxe jet als geschenk van Qatar aan te nemen verdedigd. "De Boeing 747 wordt geschonken aan de Amerikaanse luchtmacht, niet aan mij!" schreef Trump op Truth Social. "Het is een geschenk van een land, Qatar, dat we al jaren succesvol verdedigen." De Verenigde Staten hebben een grote militaire basis in Qatar.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Lyle en Erik Menendez, die 35 jaar gevangenisstraf hebben uitgezeten voor de moord op hun ouders in 1989, hebben dinsdag tijdens een hoorzitting te horen gekregen dat ze in aanmerking komen voor voorwaardelijke vrijlating. De broers zitten sinds 1990 vast en kregen in 1996 levenslange gevangenisstraffen zonder mogelijkheid tot voorwaardelijke vrijlating.
1 uur geledenJABALIA (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op en rond Jabalia, een plaats in het noorden van de Gazastrook, zijn volgens medische bronnen zeker 45 Palestijnen omgekomen. Daarmee heeft Israël sinds middernacht (lokale tijd) minstens 51 Palestijnen gedood, meldt de zender Al Jazeera.
1 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/DPA/AFP) - Het Israëlische leger heeft het Europese ziekenhuis in Khan Younis, een van de grootste ziekenhuizen in de Gazastrook, met raketten beschoten. In het ziekenhuis zijn volgens medische bronnen minstens elf Palestijnen gedood. In een nabijgelegen huis kwamen door de aanvallen minstens tien Palestijnen om.
1 uur geleden