Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Code oranje beëindigd, tot avond nog zware windstoten verwacht

Code oranje beëindigd, tot avond nog zware windstoten verwacht

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje beëindigd, maar verwacht dat nog tot maandagavond zware windstoten kunnen voorkomen. In heel Nederland, met uitzondering van de provincies Groningen, Drenthe en Overijssel, is maandagmiddag code geel van kracht voor zeer zware windstoten met snelheden van 75 tot 100 kilometer per uur.

Vanwege de wind kunnen nog altijd schade en gevaar ontstaan door omvallende bomen en rondvliegende voorwerpen. De windstoten komen uit noordwestelijke richting. In de loop van de middag neemt de wind geleidelijk wel wat af.

Spoorwegbeheerder ProRail meldt dat op verschillende plaatsen de bovenleiding is beschadigd. Dat is op het traject Haarlem-Leiden. Het is nog niet duidelijk of de beschadiging is veroorzaakt door de storm, zegt een woordvoerster van de NS. De problemen op dit traject zijn naar verwachting rond 13.45 uur opgelost.

Schiphol en Den Haag

Ook tussen Schiphol en Den Haag is de bovenleiding beschadigd. Ook hier is het nog niet duidelijk of dit door de storm komt. Rond 14.30 uur zijn de herstelwerkzaamheden naar verwachting klaar. ProRail en vervoerders adviseren treinreizigers de actuele reisinformatie in de gaten te houden.

Op Schiphol zijn 260 vluchten geannuleerd. Volgens een woordvoerder van de luchthaven is er minder baancapaciteit beschikbaar, waardoor er minder vliegtuigen kunnen vertrekken en landen. Ook het vliegverkeer op Rotterdam The Hague Airport heeft last van de storm Corrie.

Meer uit Binnenland

Sovjet Ereveld in Leusden opnieuw beklad

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.

1 uur geleden
Stuurloze boot had 36 Afghanen en 2 Soedanezen aan boord

HOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.

1 uur geleden
Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

3 uur geleden
Gemeente Den Haag breidt noodbevel centrum uit

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.

4 uur geleden
Mobiele Eenheid grijpt in op Korte Voorhout in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.

5 uur geleden
Politie aanwezig in Maastricht, enkele winkels dichtgetimmerd

MAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.

5 uur geleden
Politie fouilleert en arresteert jongeren bij Malieveld Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.

6 uur geleden