Code oranje beëindigd, code geel nog wel van kracht
DEN HAAG (ANP) - De code oranje die was afgegeven vanwege de hitte op dinsdag, is even na 21.00 uur beëindigd, laat het KNMI weten. De weersverwachting was vanaf 11.00 uur van kracht voor het zuiden, oosten en midden van het land. Daar werden temperaturen van boven de 36 graden gehaald. Gedurende de avond is de hitte afgezwakt. Tot woensdag blijft code geel van kracht als onderdeel van het Nationaal Hitteplan.
De verwachting is dat het kwik woensdag weer wat omlaag gaat en de hitte verdreven wordt. In de nacht van dinsdag op woensdag is het nog warm met minimaal 20 tot 25 graden. Woensdagavond worden in delen van het land onweersbuien verwacht. In het oosten kan het overdag warm worden met temperaturen van rond de 30 graden.
In het hele land werden er dinsdag tropische temperaturen genoteerd. In Maastricht werd het met 39,5 graden het warmst. Maar het was niet officieel de warmste 19 juli ooit gemeten. Daarvoor werd het op het weerstation in De Bilt net niet warm genoeg. Het record staat daar nu nog steeds op 35,8 graden, gemeten in 2006.
Het KNMI waarschuwde dat de hitte kon zorgen voor gezondheidsproblemen bij kwetsbare groepen als ouderen. Geadviseerd werd om voldoende water te drinken, de woning koel te houden en lichamelijke inspanning te beperken. Behalve code oranje was dinsdag ook een smogalarm van kracht. Dat had het RIVM afgegeven vanwege de slechte luchtkwaliteit. Daardoor konden mensen luchtwegklachten krijgen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
8 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
12 uur geleden