Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Code oranje beëindigd, code geel nog wel van kracht

Code oranje beëindigd, code geel nog wel van kracht

DEN HAAG (ANP) - De code oranje die was afgegeven vanwege de hitte op dinsdag, is even na 21.00 uur beëindigd, laat het KNMI weten. De weersverwachting was vanaf 11.00 uur van kracht voor het zuiden, oosten en midden van het land. Daar werden temperaturen van boven de 36 graden gehaald. Gedurende de avond is de hitte afgezwakt. Tot woensdag blijft code geel van kracht als onderdeel van het Nationaal Hitteplan.

De verwachting is dat het kwik woensdag weer wat omlaag gaat en de hitte verdreven wordt. In de nacht van dinsdag op woensdag is het nog warm met minimaal 20 tot 25 graden. Woensdagavond worden in delen van het land onweersbuien verwacht. In het oosten kan het overdag warm worden met temperaturen van rond de 30 graden.

In het hele land werden er dinsdag tropische temperaturen genoteerd. In Maastricht werd het met 39,5 graden het warmst. Maar het was niet officieel de warmste 19 juli ooit gemeten. Daarvoor werd het op het weerstation in De Bilt net niet warm genoeg. Het record staat daar nu nog steeds op 35,8 graden, gemeten in 2006.

Het KNMI waarschuwde dat de hitte kon zorgen voor gezondheidsproblemen bij kwetsbare groepen als ouderen. Geadviseerd werd om voldoende water te drinken, de woning koel te houden en lichamelijke inspanning te beperken. Behalve code oranje was dinsdag ook een smogalarm van kracht. Dat had het RIVM afgegeven vanwege de slechte luchtkwaliteit. Daardoor konden mensen luchtwegklachten krijgen.

Meer uit Binnenland

Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

2 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

2 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

2 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

3 uur geleden
CJO stapt naar rechter om optredens rapper Ye tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.

3 uur geleden
Verdachte moord Rijswijk: slachtoffer heeft dit zelf gedaan

DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.

7 uur geleden
Advocaat Knoops voorwaardelijk geschorst door tuchtcollege

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.

7 uur geleden