Code geel wegens dichte mist in noorden en oosten
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft voor vrijdagochtend code geel afgegeven wegens dichte mist. De waarschuwing voor gevaarlijke omstandigheden door slecht zicht geldt voor het noorden en oosten van het land.
Lokaal kan dichte mist voorkomen, waardoor het zicht minder dan 200 meter kan zijn. Het KNMI adviseert weggebruikers de snelheid aan te passen en voldoende afstand te houden. "Mist kan verraderlijk zijn door plotseling optreden", aldus het KNMI. Het zicht was vrijdagochtend vroeg het meest beperkt in Hoogeveen, meldt Weeronline. Daar werd om 04.50 uur een zicht van slechts 40 meter gemeten. Om 04.30 uur was in Marknesse het zicht 50 meter.
Met code geel roept het KNMI mensen op alert te zijn, omdat er mogelijk kans is op gevaarlijk weer. De waarschuwing geldt voor Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel, Gelderland, Flevoland en Noord-Holland, van 05.00 tot 08.00 uur.
Als de mist is opgelost, volgt volgens Weeronline weer een zonnige dag, met maximumtemperaturen van tussen de 9 graden op de Waddeneilanden tot 17 graden in het midden en zuiden van het land.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Branchevereniging Energie-Nederland is positief over de gasvoorraadplannen van klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66). De minister wil de verantwoordelijkheid voor voldoende gasvoorraad bij de markt neerleggen, nu is de overheid daar zelf nog verantwoordelijk voor. Ook gaat het kabinet in Brussel pleiten voor de afschaffing van de Europese vuldoelen.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gasleveranciers moeten worden verplicht om gasvoorraden aan te houden voor de winter, vindt het kabinet. Nu is de overheid zelf nog verantwoordelijk voor deze gasvoorraden, maar klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) wil die verantwoordelijkheid bij de markt neerleggen, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenKESTEREN (ANP) - De politie heeft donderdagavond zeven personen aangehouden bij een protest tegen een azc in het Gelderse dorp Kesteren. Drie mensen werden gearresteerd voor wederspannigheid, ofwel fysiek verzet bij een aanhouding. Vier aanhoudingen hielden verband met vuurwerk.
10 uur geledenKESTEREN (ANP) - De Mobiele Eenheid heeft in het Gelderse dorp Kesteren ingegrepen tijdens een azc-protest nadat er vuurwerk werd afgestoken. Dat zag een ANP-verslaggever. Een handvol personen is door de ME in busjes meegenomen. Een week eerder waren er rellen in het naburige dorp Opheusden, daarbij werden veertien mensen gearresteerd.
12 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn naar het gemeentehuis van Terneuzen gekomen om te protesteren tegen het voorstel asielzoekers op te vangen in een voormalig pand van Neckermann in de Zeeuwse stad. In het pand zouden maximaal tweehonderd asielzoekers moeten worden opgevangen, maar de tegenstanders zien dat niet zitten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper heeft de Gouden Griffel 2026 gewonnen voor zijn boek Maantje verhuist de zee. Dat heeft boekenkoepel CPNB donderdag officieel bekendgemaakt. Kuyper overleed dinsdag op 74-jarige leeftijd, maar ontving daarvoor nog de prijs in het bijzijn van zijn vrouw en uitgever. De schrijver werd op zijn ziekbed verrast met bloemen en taart door zijn kleinkinderen.
14 uur geledenTER APEL (ANP) - Beide nachtopvanglocaties voor asielzoekers die nog niet bij Ter Apel naar binnen kunnen, waren in de nacht van woensdag op donderdag vol. Dat meldt het Rode Kruis, dat de locaties in Warffum en Zuidwolde draaiende houdt. Op beide plekken kunnen honderd personen overnachten. Bij een verdere toename moeten asielzoekers mogelijk buiten op het veldje voor Ter Apel slapen.
15 uur geleden