Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Code geel wegens dichte mist in noorden en oosten

Code geel wegens dichte mist in noorden en oosten

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft voor vrijdagochtend code geel afgegeven wegens dichte mist. De waarschuwing voor gevaarlijke omstandigheden door slecht zicht geldt voor het noorden en oosten van het land.

Lokaal kan dichte mist voorkomen, waardoor het zicht minder dan 200 meter kan zijn. Het KNMI adviseert weggebruikers de snelheid aan te passen en voldoende afstand te houden. "Mist kan verraderlijk zijn door plotseling optreden", aldus het KNMI. Het zicht was vrijdagochtend vroeg het meest beperkt in Hoogeveen, meldt Weeronline. Daar werd om 04.50 uur een zicht van slechts 40 meter gemeten. Om 04.30 uur was in Marknesse het zicht 50 meter.

Met code geel roept het KNMI mensen op alert te zijn, omdat er mogelijk kans is op gevaarlijk weer. De waarschuwing geldt voor Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel, Gelderland, Flevoland en Noord-Holland, van 05.00 tot 08.00 uur.

Als de mist is opgelost, volgt volgens Weeronline weer een zonnige dag, met maximumtemperaturen van tussen de 9 graden op de Waddeneilanden tot 17 graden in het midden en zuiden van het land.

Meer uit Binnenland

Ook HEMA roept speelzand terug om asbest

AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.

11 uur geleden
Kabinet bevestigt detentie IS'ers 'met Nederlandse link' in Irak

DEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.

12 uur geleden
Journalistenbond 'onaangenaam verrast' door vervolging journalist

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.

12 uur geleden
Vijf landen zeggen troepen toe voor veiligheidsmacht Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.

13 uur geleden
Hof draagt OM op journalist Tubantia te vervolgen voor smaad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.

13 uur geleden
Voormalig directeur van bedrijf Enschedese vuurwerkramp overleden

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.

13 uur geleden
Estafettestakingen jeugdzorg voorbij, grotere staking in aantocht

AMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.

15 uur geleden