Code geel vanwege kans op onweer in noorden en oosten
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor mogelijk noodweer in het noorden en oosten van het land. In de loop van de middag kunnen vooral in Oost-Nederland onweersbuien ontstaan, die vervolgens naar het noorden trekken. Voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen en Friesland heeft het meteorologisch instituut daarom code geel afgekondigd.
"Bij deze buien kan lokaal hagel voorkomen en kan er plaatselijk in korte tijd veel neerslag vallen", meldt het KNMI. Het verkeer en mensen die bezig zijn met buitenactiviteiten kunnen daar hinder van ondervinden.
Volgens Weer.nl wordt het "spannend om te zien waar in het land regen- en onweersbuien gaan vallen en vooral hoe zwaar ze worden". Potentieel kunnen flinke buien ontstaan, beaamt de weersite. Die meldt verder dat mogelijk ook zware buien kunnen ontstaan die vanuit België het zuiden van Nederland bereiken.
"Op de natste plekken kunnen de neerslaghoeveelheden tot enkele tientallen millimeters oplopen", aldus Weer.nl. Ook zondag kan het in de loop van de dag lokaal weer "fiks" gaan regenen en is er kans op hagel, onweer, windvlagen en veel regen in korte tijd. Tegelijkertijd is het "broeierig warm. Een doorbraak naar stabiel zomerweer zit er de komende tijd niet in."
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
15 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
18 uur geleden