Code geel om zware windstoten in groot deel Nederland
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft voor zondag code geel afgegeven voor een groot deel van Nederland vanwege mogelijke zware windstoten. Die doen zich in de middag mogelijk voor in het noordwesten, en in de avond in het zuiden.
Aan het begin van de middag kunnen in het noordwesten zware windstoten tot ongeveer 75 kilometer per uur voorkomen, waarschuwt het weerinstituut. Later in de avond trekt een gebied met buien over het zuiden, waarbij windstoten kunnen voorkomen van ongeveer 75 tot 85 kilometer per uur, en aan de kust 85 tot 95 kilometer per uur. Tijdens de buien kan het ook onweren.
De code geel, waarmee het KNMI mensen oproept alert te zijn, geldt voor Noord-Holland van 12.00 tot 15.00 uur, voor Friesland van 14.00 tot 16.00 uur en voor Zuid-Holland en Zeeland van 20.00 tot 23.00 uur. Voor Utrecht, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg is de waarschuwing van 21.00 uur tot middernacht van kracht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.
59 minuten geledenALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Ook in de nacht van zaterdag op zondag hebben geen mensen buiten het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel geslapen. Volgens het Rode Kruis zijn 150 asielzoekers overgebracht naar de noodnachtopvanglocaties in Zuidwolde (Drenthe) en Warffum (Groningen), omdat er in Ter Apel geen plek voor ze was. Dat is het maximale aantal. In weekeindes is het doorgaans rustiger in Ter Apel dan doordeweeks.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie geeft nog geen nieuwe informatie over de brandstichting zaterdag langs het spoor bij Rotterdam. "Het onderzoek naar de brandstichting en wie betrokken zijn, is volop gaande. Dat vraagt tijd", meldt de politie zondag.
3 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek, waar zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag werd gehesen en meerdere huishoudens de vlag uithingen, melden diverse mensen dat hun regenboogvlag is gestolen. Dat stelt initiatiefnemer Kjeld Mooi in een videoboodschap op Instagram. Volgens Mooi gaat het om zeker zes meldingen en was ook de vlag bij de Kruiskerk in het dorp Wezep zaterdagavond verdwenen. Zondagochtend heeft Mooi daar zelf een nieuwe vlag opgehangen.
4 uur geleden