Code geel om mist in groot deel van het land
DE BILT (ANP) - In een groot deel van het land is code geel van kracht door plaatselijk dichte mist. De weerswaarschuwing geldt voor het hele noordelijke deel van het land. In de rest van het land kan het ook mistig zijn, maar daarvoor geldt geen waarschuwing.
Het KNMI waarschuwt met code geel mensen alert te zijn. De dichte mist kan volgens het weerinstituut hinder opleveren voor het verkeer. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn. De mist, die verschillende delen van Nederland al een tijdje plaagt, is hardnekkig. "Pas in de tweede helft van zaterdagochtend lijkt de mist overal op te lossen", aldus het KNMI.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan boord van de KLM-vlucht waar de Nederlandse vrouw die aan het hantavirus is overleden kort aan boord is geweest, zaten 388 mensen. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. De vlucht vertrok op 25 april uit de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg naar Amsterdam.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is "vrij goed", meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions. "De mensen zijn heel saamhorig." Volgens de woordvoerder helpt het daarbij dat er op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus aan boord zijn van het schip. "Natuurlijk gaat de ene persoon beter met deze situatie om dan de andere, maar het is rustig aan boord."
46 minuten geledenLEIDEN (ANP) - De opvang en zorg voor de opvarende van het cruiseschip Hondius in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) verloopt volgens plan. "We bieden alle ondersteuning en zorg die de patiƫnt op dit moment nodig heeft en nemen alle voorzorgsmaatregelen om dat op een veilige manier te doen."
48 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - Singapore test twee opvarenden van het cruiseschip Hondius op het hantavirus. Een van hen heeft een loopneus en de ander heeft geen enkele ziekteverschijnselen. De twee wachten in isolatie de uitslag van de testen af.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem is, na het definitief vaststellen van de verkiezingsuitslag van de herstemming op 29 april, zoals verwacht de grootste fractie geworden in de gemeenteraad. De lokale partij krijgt zeven zetels, net zoveel als het aantal zetels dat de partij kreeg bij de verkiezingen op 18 maart.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc heeft een opvarende van het cruiseschip Hondius opgenomen, die mogelijk besmet is met het hantavirus. Dat meldt het Nijmeegse ziekenhuis.
2 uur geleden