Code geel om gladheid voorbij
DE BILT (ANP) - De code geel die het KNMI had afgegeven voor vrijwel het hele land vanwege gladheid en sneeuw is voorbij. Later woensdag wordt wel weer een code geel van kracht voor Limburg, en voor Noord-Brabant en Gelderland in de nacht van woensdag op donderdag.
Het KNMI waarschuwt met code geel dat er kans is op gevaarlijk weer. Woensdagavond gaat het in het zuiden van Limburg sneeuwen, wat kan leiden tot gladde wegen. Van woensdagavond tot en met donderdagochtend kan daar een sneeuwdek van 3 tot 8 centimeter ontstaan. In het zuiden van de provincie en in de heuvels valt mogelijk nog meer sneeuw.
In de nacht van woensdag op donderdag valt naar verwachting ook in Noord-Brabant en het zuidoosten van Gelderland (natte) sneeuw, wat kan leiden tot een sneeuwdek van 2 tot 5 centimeter, en lokaal mogelijk meer. "Er is daardoor kans op vertragingen op de weg en op het spoor", aldus het weerinstituut.
De zone met sneeuw trekt donderdagmiddag via Duitsland weg, verwacht het KNMI. De code geel voor Limburg geldt momenteel van woensdag 18.00 tot en met donderdag 12.00 uur, voor Noord-Brabant van 02.00 tot 10.00 uur en voor Gelderland van 04.00 tot 12.00 uur.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
15 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
11 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
14 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
14 uur geleden