Code geel om gladheid voorbij
DE BILT (ANP) - De code geel die het KNMI had afgegeven voor vrijwel het hele land vanwege gladheid en sneeuw is voorbij. Later woensdag wordt wel weer een code geel van kracht voor Limburg, en voor Noord-Brabant en Gelderland in de nacht van woensdag op donderdag.
Het KNMI waarschuwt met code geel dat er kans is op gevaarlijk weer. Woensdagavond gaat het in het zuiden van Limburg sneeuwen, wat kan leiden tot gladde wegen. Van woensdagavond tot en met donderdagochtend kan daar een sneeuwdek van 3 tot 8 centimeter ontstaan. In het zuiden van de provincie en in de heuvels valt mogelijk nog meer sneeuw.
In de nacht van woensdag op donderdag valt naar verwachting ook in Noord-Brabant en het zuidoosten van Gelderland (natte) sneeuw, wat kan leiden tot een sneeuwdek van 2 tot 5 centimeter, en lokaal mogelijk meer. "Er is daardoor kans op vertragingen op de weg en op het spoor", aldus het weerinstituut.
De zone met sneeuw trekt donderdagmiddag via Duitsland weg, verwacht het KNMI. De code geel voor Limburg geldt momenteel van woensdag 18.00 tot en met donderdag 12.00 uur, voor Noord-Brabant van 02.00 tot 10.00 uur en voor Gelderland van 04.00 tot 12.00 uur.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Er komt geen verder strafrechtelijk onderzoek naar de Gazaanse student van de Universiteit Maastricht die in een video suggereerde betrokken te zijn geweest bij de aanval op Israël op 7 oktober. Het Openbaar Ministerie en de politie zien geen aanleiding daartoe. Na beoordeling is de conclusie dat er geen sprake is van strafbare feiten, zoals betrokkenheid bij een aanslag, verheerlijking van terrorisme of opruiing.
4 minuten geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft bij de ontruiming van een gekraakt pand in Arnhem donderdagavond zeventien aanhoudingen verricht. Allen zitten nog vast op verdenking van huisvredebreuk en worden vrijdag gehoord, zegt een politiewoordvoerder.
11 minuten geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel en Utrecht hangt vrijdagochtend vroeg dichte mist. Het verkeer kan last hebben van slecht zicht. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt van 06.00 uur tot 09.00 uur.
2 uur geledenALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.
8 uur geledenKATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.
8 uur geledenVENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.
13 uur geleden