Code geel om gladheid voorbij
DE BILT (ANP) - De code geel die het KNMI had afgegeven voor vrijwel het hele land vanwege gladheid en sneeuw is voorbij. Later woensdag wordt wel weer een code geel van kracht voor Limburg, en voor Noord-Brabant en Gelderland in de nacht van woensdag op donderdag.
Het KNMI waarschuwt met code geel dat er kans is op gevaarlijk weer. Woensdagavond gaat het in het zuiden van Limburg sneeuwen, wat kan leiden tot gladde wegen. Van woensdagavond tot en met donderdagochtend kan daar een sneeuwdek van 3 tot 8 centimeter ontstaan. In het zuiden van de provincie en in de heuvels valt mogelijk nog meer sneeuw.
In de nacht van woensdag op donderdag valt naar verwachting ook in Noord-Brabant en het zuidoosten van Gelderland (natte) sneeuw, wat kan leiden tot een sneeuwdek van 2 tot 5 centimeter, en lokaal mogelijk meer. "Er is daardoor kans op vertragingen op de weg en op het spoor", aldus het weerinstituut.
De zone met sneeuw trekt donderdagmiddag via Duitsland weg, verwacht het KNMI. De code geel voor Limburg geldt momenteel van woensdag 18.00 tot en met donderdag 12.00 uur, voor Noord-Brabant van 02.00 tot 10.00 uur en voor Gelderland van 04.00 tot 12.00 uur.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.
1 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
1 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.
5 uur geleden