Code geel om gladheid voorbij
DE BILT (ANP) - De code geel die het KNMI had afgegeven voor vrijwel het hele land vanwege gladheid en sneeuw is voorbij. Later woensdag wordt wel weer een code geel van kracht voor Limburg, en voor Noord-Brabant en Gelderland in de nacht van woensdag op donderdag.
Het KNMI waarschuwt met code geel dat er kans is op gevaarlijk weer. Woensdagavond gaat het in het zuiden van Limburg sneeuwen, wat kan leiden tot gladde wegen. Van woensdagavond tot en met donderdagochtend kan daar een sneeuwdek van 3 tot 8 centimeter ontstaan. In het zuiden van de provincie en in de heuvels valt mogelijk nog meer sneeuw.
In de nacht van woensdag op donderdag valt naar verwachting ook in Noord-Brabant en het zuidoosten van Gelderland (natte) sneeuw, wat kan leiden tot een sneeuwdek van 2 tot 5 centimeter, en lokaal mogelijk meer. "Er is daardoor kans op vertragingen op de weg en op het spoor", aldus het weerinstituut.
De zone met sneeuw trekt donderdagmiddag via Duitsland weg, verwacht het KNMI. De code geel voor Limburg geldt momenteel van woensdag 18.00 tot en met donderdag 12.00 uur, voor Noord-Brabant van 02.00 tot 10.00 uur en voor Gelderland van 04.00 tot 12.00 uur.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.
2 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft voor het eerst geld vrijgemaakt voor schapen- en geitenhouders die wolfwerende rasters willen plaatsen. In totaal is voor dit jaar 250.000 euro beschikbaar. Voor elke aanvrager geldt een minimumbedrag van 570 euro en een maximumbedrag van 30.000 euro.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Natuur & Milieu is "ongelofelijk blij" dat de meerderheid van de Tweede Kamer zich schaart achter het alternatieve plan voor de A27 bij Amelisweerd, waardoor geen bos hoeft te worden gekapt. De milieuorganisatie noemt het een "wijs besluit" en ziet daarin ook een mooi voorbeeld voor andere grote infrastructurele projecten.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS neemt voorzorgsmaatregelen in het noorden van het land omdat daar sneeuw en ijzel worden verwacht. Mensen die van en naar Groningen, Friesland en Drenthe reizen, moeten woensdagochtend daarom een keer extra overstappen in Zwolle.
6 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - F-35-gevechtsvliegtuigen hebben dinsdag voor het eerst vanaf Schiphol gevlogen. De F-35's oefenden voor oorlogstijd vanaf Nederlands belangrijkste burgerluchthaven, terwijl de normale passagiers- en vrachtvluchten gewoon doorgingen. Zonder enige overlast, zegt Schiphol, op het "ongelooflijke lawaai" van de straaljagers na.
9 minuten geledenVLIELAND (ANP) - Rederijen tonen zich voorzichtig positief over het advies van onderzoeksinstituut MARIN over de maximumsnelheid van watertaxi's op de Waddenzee. Volgens het instituut kunnen watertaxi's daar onder voorwaarden in het donker veilig 40 kilometer per uur varen. Nu geldt een maximumsnelheid van 20 kilometer per uur.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee verdachten zijn dinsdag door de rechtbank van Amsterdam schuldig bevonden aan de zware mishandeling van realityster Tamara Elbaz. Een 18-jarige verdachte kreeg een taakstraf van 160 uur en 23 dagen jeugddetentie. De andere verdachte (17) is veroordeeld tot een taakstraf van 140 uur en 10 dagen jeugddetentie.
2 uur geleden