Code geel in midden en westen om dichte mist
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft voor het midden en westen van het land code geel afgegeven wegens dichte mist. Het zicht is soms minder dan 50 meter, waarschuwt ook Rijkswaterstaat.
De code geel, waarmee het KNMI mensen oproept alert te zijn omdat er mogelijk kans is op gevaarlijk weer, geldt voor de provincies Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Flevoland, van 05.00 tot 08.00 uur. Volgens het KNMI is er lokaal kans op dichte mist. Dat kan leiden tot gevaarlijke rijomstandigheden door slecht zicht, aldus het weerinstituut. "Pas snelheid aan en houd voldoende afstand", aldus het KNMI in de waarschuwing. "Mist kan verraderlijk zijn door plotseling optreden."
Het zicht was volgens Weeronline in de nacht van dinsdag op woensdag het slechtst in De Bilt. Rond 04.30 uur werd daar slechts 54 meter zicht gemeten. In Cabauw (Utrecht), Voorschoten (Zuid-Holland) en Lelystad werden zichtwaarden geregistreerd tussen 70 en 80 meter. Rond 06.20 uur was de laagste zichtwaarde, 112 meter, op het KNMI-waarneemstation voor Voorschoten.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".
11 uur geleden