Code geel in midden en oosten van het land wegens dichte mist
DE BILT (ANP) - In een groot deel van het land is code geel van kracht wegens mist, meldt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) dinsdagavond. Eerder werd de waarschuwing al afgekondigd voor Utrecht, maar deze geldt nu ook voor de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg.
De weerdienst waarschuwt voor plaatselijk dichte mist en adviseert weggebruikers langzamer te rijden en een grotere afstand te houden tot andere chauffeurs. Code geel duurt naar verwachting nog tot 08.00 uur woensdagochtend.
Dinsdagochtend werd ook al in meerdere provincies gewaarschuwd voor mogelijk dikke mist. Volgens Weeronline is er de komende dagen opnieuw grote kans op dichte mist in de ochtend. Het is rustig herfstweer en er staat weinig wind, wat daarvoor ideale omstandigheden zijn, aldus Weeronline.
Afgelopen maandag werden meerdere vluchten geannuleerd op Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport door mist.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.
15 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft maandag bij het begin van het driedaagse proces in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen heftige beelden getoond van de moord op Ineke (44) en haar partner Sam (38). De beelden werden getoond op verzoek van het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een volgende crisis moet volgens voormalig vicepremier Carola Schouten duidelijker worden welke afwegingen het kabinet maakt bij het nemen van maatregelen. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei ze dat het tijdens de coronacrisis soms onduidelijk was voor mensen waarom het kabinet bepaalde maatregelen nam.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Alarmcentrale Eurocross zag deze zomervakantie het aantal hulpvragen "flink" toenemen. Natuurgeweld, scooterongelukken en mogelijke hondsdolheidbesmettingen vielen op als redenen om te bellen. Het aantal medische hulpvragen lag 11 procent hoger dan vorig jaar; het aantal pech- en schademeldingen in het buitenland steeg met zo'n 5 procent.
2 uur geleden