Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Code geel in midden en oosten van het land wegens dichte mist

Code geel in midden en oosten van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In een groot deel van het land is code geel van kracht wegens mist, meldt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) dinsdagavond. Eerder werd de waarschuwing al afgekondigd voor Utrecht, maar deze geldt nu ook voor de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg.

De weerdienst waarschuwt voor plaatselijk dichte mist en adviseert weggebruikers langzamer te rijden en een grotere afstand te houden tot andere chauffeurs. Code geel duurt naar verwachting nog tot 08.00 uur woensdagochtend.

Dinsdagochtend werd ook al in meerdere provincies gewaarschuwd voor mogelijk dikke mist. Volgens Weeronline is er de komende dagen opnieuw grote kans op dichte mist in de ochtend. Het is rustig herfstweer en er staat weinig wind, wat daarvoor ideale omstandigheden zijn, aldus Weeronline.

Afgelopen maandag werden meerdere vluchten geannuleerd op Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport door mist.

Meer uit Binnenland

Brandweerman zwaargewond bij duinbrand in Ouddorp

OUDDORP (ANP) - Bij de natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is een brandweerman zwaargewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Hij kwam onder een brandweervoertuig terecht. "Over zijn gezondheidstoestand maken we ons grote zorgen," aldus een woordvoerder.

13 minuten geleden
Eis: negen jaar cel voor verkrachten vriendin in Zeeland

MIDDELBURG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag negen jaar cel geëist tegen de 37-jarige Kevin de N. uit het Zeeuwse Breskens. Hij wordt verdacht van zeven verkrachtingen van zijn vriendin tussen 2021 en 2023. Hij zou haar zelf hebben verkracht en haar hebben laten verkrachten door vijf vrienden van hem. Tegen drie van hen eiste het OM drie jaar cel, waarvan één jaar voorwaardelijk.

44 minuten geleden
Reclamewaakhond hekelt campagne tegen Europese tabaksregels

DEN HAAG (ANP) - Tabaksfabrikant Philip Morris heeft de regels voor tabaksreclame overtreden, oordeelt de Reclame Code Commissie (RCC), de toezichthouder voor advertenties. Philip Morris had een flyer en een website laten maken waarop mensen hun mening over komende Europese tabaksregels konden laten doorgeven aan de Europese Commissie. Kunstmatige intelligentie (AI) schreef de teksten voor de gebruikers.

1 uur geleden
Efteling krijgt tweede zelfrijdende bus van Nederland

KAATSHEUVEL (ANP) - Vanaf 12 augustus rijdt op en bij pretpark de Efteling een zelfrijdende bus van Arriva, meldt de vervoerder. Zo'n bus rijdt zelfstandig. Er zit nog wel een zogeheten safety driver op de bestuurdersstoel die kan ingrijpen.

2 uur geleden
Surfer overlijdt na aanvaring met bootje op Groningse Schildmeer

STEENDAM (ANP) - Een 58-jarige surfer uit Delfzijl is overleden na een aanvaring met een bootje op het Groningse Schildmeer, meldt de politie. De politie heeft de bestuurder van de boot, een 19-jarige man uit Eemsdelta, aangehouden en verhoord. Hij is weer op vrije voeten, maar blijft verdachte.

3 uur geleden
Faber leerde me leven nog meer te omarmen, zegt Barrie Stevens

DEN HAAG (ANP) - Acteur en zanger Barrie Stevens leerde van Peter Faber dat je "altijd open moet blijven staan om nieuwe dingen te leren en inzichten te krijgen". Dat zegt de entertainer vrijdag in reactie op het overlijden van Faber. De twee waren samen tussen 2018 en 2020 te zien in de RTL4-realityserie Beter laat dan nooit, samen met Gerard Cox en Willibrord Frequin.

4 uur geleden
Tot en met zondag geen treinen tussen Boxmeer en Venray

VENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden tot en met zondag geen treinen, dat meldt een woordvoerder van Arriva. Eerder was al bekend dat er vrijdag geen treinen zouden rijden door de werkzaamheden na de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray.

5 uur geleden