Code geel in Limburg om langdurige regenval
DE BILT (ANP) - In de provincie Limburg geldt dinsdag vanaf 02.00 uur code geel om zware regenval, meldt het KNMI. Vooral dinsdagochtend kan het volgens het weerinstituut soms "stevig doorregenen", waardoor er plaatselijk kans is op wateroverlast, vooral in het zuiden van de provincie.
Het KNMI verwacht in Limburg tot en met dinsdagmiddag 30 tot 50 millimeter regen. Plaatselijk kan dat nog wat meer zijn, 50 tot 75 millimeter. "Indien nodig wordt de waarschuwing nog iets verder naar het noorden en westen uitgebreid." Dinsdagmiddag gaat het minder hard regenen en wordt het uiteindelijk weer droog.
Weeronline verwacht ook op andere plekken veel regen op dinsdag, vooral in het oosten en zuidoosten. De regen die in Limburg begint breidt zich in de loop van de ochtend uit naar het noorden. Op grote schaal valt 20 tot 40 millimeter regen, lokaal verwacht de weerdienst meer dan 50 millimeter.
"Ter vergelijking: gemiddeld valt er in de hele maand september zo'n 80 millimeter regen. Lokaal komt het dus tot een halve maandsom", aldus Weeronline. Verder is het behoorlijk koel, met hooguit 14 graden in de regen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dienst waarmee gemeenten, provincies en waterschappen officiële berichten publiceren, is weer online. Deze werd uit voorzorg uitgeschakeld vanwege problemen in programmeertaal PHP. Volgens een woordvoerder van NotuBiz zijn alle websites weer online. "Na grondig testen zijn alle systemen weer up and running."
54 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
18 uur geleden