Code geel in het westen van het land om regen, hagel en windstoten
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt donderdag voor stevige regen- en onweersbuien in het westen van het land, die plaatselijk gepaard kunnen gaan met hagel en veel neerslag in korte tijd. Voor de provincies Zeeland, Noord- en Zuid-Holland, Friesland en Noord-Brabant en het Waddengebied is code geel afgegeven.
Plaatselijk valt in 24 uur tijd 50 tot 75 millimeter regen. Daardoor kunnen tuinen, kelders en tunnels onderlopen. In de kustprovincies kunnen tijdens buien ook windstoten voorkomen van rond de 60 kilometer per uur. Hagelstenen kunnen een doorsnede hebben van 1 centimeter, waarschuwt het meteorologische instituut.
De buien houden de hele dag aan en nemen pas in de nacht van donderdag op vrijdag in heftigheid af.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een ziek bemanningslid van het cruiseschip Hondius is donderdagochtend geland op Schiphol. Het is niet bekend wie aan boord was, een 56-jarige Brit of een 41-jarige Nederlander. Na aankomst reed het vliegtuig naar het oostelijke deel van Schiphol, waar meerdere ambulances stonden te wachten, zag een ANP-fotograaf.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een zieke aan boord van het cruiseschip Hondius is onderweg naar Nederland. Het toestel strandde woensdag op de Canarische Eilanden met technische problemen, aldus Spaanse media.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, hebben kort na het krijgen van hun verblijfsvergunning al een baan. Ze werken vooral als oproepkracht of uitzendkracht, in de horeca of in de detailhandel, heeft statistiekbureau CBS berekend.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
10 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
11 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
11 uur geleden